Boşanma davasının olduğu gün bıçaklanarak öldürüldü

Boşanma davasının olduğu gün bıçaklanarak öldürüldü

İzmir Karşıyaka'da 31 yaşındaki Bihter Yalçınsoy, boşanmak üzere olduğu eşi tarafından öldürüldü. Yalçınsoy, boşanma davasının görüleceği gün eşi Rahman Yalçınsoy tarafından 3 yerinden bıçaklanarak öldürüldü.

Eşi Tarafından 3 Yerinden Bıçaklandı

İzmir Karşıyaka'da Cumhuriyet mahallesinde oturan Bihter Yalçınsoy'un evine o gün boşanma davasının olduğu eşi Rahman Yalçınsoy geldi. Rahman Yalçınsoy konuşmak istediğini söyleyerek girdiği evd eşi Bihter Yalçınsoy'u öldürdü.

Rahman Yalıçınsoy'un konuşmak için geldiği evde, ikili arasında tartışma yaşandı. Bihet Yalçınsoy eşinin konuşma teklifini reddetti. Kadının konuşmak istememesi üzerine tartışma başladı. Tartışmanın şiddetlenmesi ile Rahman Yalçınsoy eşi Bihter Yalçınsoy'u 3 yerinden bıçakladı. Bıçaklanan kadın kanlar içinde yerde yatarken, eşi Rahman Yalçınsoy ise olay yerinden uzaklaştı.

Komşuların ihbar etmesi ile olayın yaşandığı daireye çok sayıda polis ve sağlık ekibi geldi. Kanlar içinde yatan kadın ilk müdahalenin ardından ambulansla Çiğli Eğitim ve Araştırma hastanesine kaldırıldı. Bihter Yalçınsoy yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 31 yaşındaki kadın hayatını kaybetti. Bihter Yalçınsoy'un cansız bedeni otopsi için İzmir Adi Tıp Kurumuna gönderildi.

 

Boşanma Davası Görülemedi

Rahman ve Bihter Yalçınsoy'un olayın yaşandığı gün İzmir Adliyesi'nde boşanma davaları olduğu öğrenildi. 6 yıldır evli olan çiftin boşanma davaları görülemedi. Davadan önce eşi Bihter Yalçınsoy'u 3 yerinden bıçaklayan Rahman Yalçınsoy ise polis ekipleri tarafından kısa sürede yakalandı ve sorgulanmak için Cinayet Büro Amirliğine götürüldü.