Canice katledilen yaşlı kadının katili inşaat işçisi çıktı

Canice katledilen yaşlı kadının katili inşaat işçisi çıktı

Erzurum’da meydana gelen canice cinayetin detayları belli oldu. Yalnız yaşadığı evinde boğazı kesilerek feci şekilde öldürülen 76 yaşındaki Melek Bulut’un katil zanlısı, site içindeki firmada çalışan 42 yaşındaki inşaat işçisi çıktı.

Yaşlı Kadın Evinde Ölü Bulundu

Vahşi olay 15 Ekim günü akşam saatlerinde Erzurum Palandöken ilçesi Abdurrahman Gazi Mahallesi’ndeki bir site içerisinde meydana geldi. Sitedeki apartmanların birisinde 7’nci katta oturan ve yalnız yaşayan Melek Bulut’tan haber alamayan kızı komşusunu arayarak yardım çağrısı yapıtı. İsmi açıklanmayan kızı da bir süre sonra annesini kontrol etmek için siteye geldi. Siteye geldikten sonra doğalgaz sayacı üzerinde yer alan yedek anahtar ile annesinin kapısını açtı ve içeriye girdi. Kızı annesi Bulut’un boğazı kesilmiş bir halde ölü vaziyette buldu.

Hemen olayla ilgili ihbar yapılması üzerine olay yerine intikal eden polis ekipleri tarafından araştırma başlatıldı. Yapılan araştırmada kapıda herhangi bir zorlama yapılmadığı tespit edildi. İnceleme sonrasında Melek Bulut’un cansız bedeni Erzurum Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Otopsinin sonucunda da yakınlarına teslim edilen talihsiz kadının cansız bedeni yakınları tarafından toprağa verildi.

“Küfür Edince Öldürdüm”

Olayla ilgili ise güvenlik güçleri kapsamlı bir araştırma başlattılar. Cinayet şüphelisi olarak site içerisindeki firmada inşaat işçisi olarak çalışan 42 yaşındaki Mustafa K. göz altına alındı. Gözaltına alınan Mustafa K.’nin karakolda yapılan sorgulama kapsamında Bulut’u öldürdüğü açığa çıktı. Melek Bulut’un kendisini musluk tamiri yapması için eve çağırdığını, kendisinin de musluğu tamir etmek için eve gittiğini iddia eden zanlı, “Musluğu tamir sırasında tartışmaya başladık ve bana küfür etti. Artık ağır hakaretler etmeye başlayınca ben de öldürdüm,” dedi. Emniyetteki sorgusunun ardından katil zanlısı bugün sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi ve Cumhuriyet Başsavcılığında sorgusunun devam ettiği öğrenildi.