CHP Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Trabzon'a Küfretti, Soruşturma Açıldı

CHP Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Trabzon'a Küfretti, Soruşturma Açıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Isparta Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı İlayda Kılınç’ın Fenerbahçe – Trabzonspor maçı öncesinde yapmış olduğu küfürlü paylaşımlar nedeniyle hakkında disiplin soruşturması başlatıldı.

Küfürlü Paylaşım Yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı İlayda Kılınç Trabzon hakkında yapmış olduğu paylaşım nedeniyle disiplin soruşturması aldı. Süper Lig’in altıncı haftasında İstanbul’da oynanan Fenerbahçe – Trabzonspor mücadelesi için, maç öncesinde sosyal medya hesabı üzerinden “yıkılsın Trabzon, enkazını göreyim. Sana şehir diyenin anasını s…..m” ifadelerinin olduğu paylaşım yapan Kılınç’a çok sayıda tepki geldi. Gelen tepkiler yüzünden sosyal medya hesabını kapatan Kılınç’a partisinden de sert tepki geldi.

CHP’li İl Başkanı Yalım Halıcı, Kılınç’ın paylaşımı sonrasında özür diledi. Halıcı yaptığı açıklamalarda şunlara yer verdi: “İlayda Kılınç isimli kişinin Trabzon şehrimiz ile ilgili olarak yapmış olduğu paylaşımın partimiz ile uzaktan ya da yakından hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Kendisi hakkında yarın itibariyle disiplin soruşturulması başlatılacaktır. CHP Isparta İl Başkanlığı olarak bu kabul edilemez üsluba ilişkin herkesten özür diliyoruz,” açıklaması yapıldı.

 

“Çok Özür Dilerim”

Öte yandan paylaşımı yapan ve kapatmış olduğu hesabını tekrar açan İlayda Kılınç da yeni bir video paylaşarak çok pişman olduğunu ifade etti. Kılınç paylaştığı videoda şunlara yer verdi: “Herkese merhaba, ben İlayda Kılınç. Yapmış olduğum paylaşım tamamen benim ile ilgidir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu olayda hiçbir şekilde hiçbir ilgisi yoktur. Sorumluluk da sadece bana aittir. Taraftarlık duygularım bir an ağır bastığı için kendime hakim olamadım ve yapmamam gereken bir paylaşımda bulundum. Bu konuda pişman olduğumu kamuoyuna bildirmek istiyorum. Tüm Trabzon halkından, Trabzonspor camiasından ve sevenlerinden çok ama çok özür diliyorum,” şeklinde konuştu.

Olayla ilgili olarak ise Kılınç, yapmış olduğu paylaşımı sildi. Hakkında ise bugün disiplin soruşturması açılması bekleniyor. Disiplin soruşturmasından hangi karar alınmış olduğunun ise ilerleyen günlerde kamuoyuna ve basına açıklanması bekleniyor.

Kadıköy’de oynanan Fenerbahçe – Trabzonspor maçı ise 3 – 1 Fenerbahçe’nin galibiyeti ile sonuçlandı.