Çırağı palangaya astığı iddia edilen kardeşlere 36'şar yıla kadar hapis istemi

Çırağı palangaya astığı iddia edilen kardeşlere 36'şar yıla kadar hapis istemi

Konya’da bir iş yeri sahibi olan Murat C. ve ağabeyi Mehmet C., yanlarında çalışan çırak E.A.Y’yi palangaya bağlayarak tavana asmakla suçlandı. İki kardeş için de hapis cezası istendi.

Konya’nın Karatay İlçesi’nde bulunan bir iş yerine çırak olarak giren E.A.Y. ve kardeşi H.H.Y., bir süre sonra iş yeri sahipleri tarafından şiddete maruz kaldı. Araç yedek parçası satılan iş yerinin sahiplerinden Murat C., çırakları E.A.Y.’yi vida alması için dışarı yolladı. E.A.Y. yolda giderken alması gereken vidanın numarasını unuttuğu için abisi H.H.Y’yi arayarak, vida numarasını sordu. Daha sonra vidayı alıp iş yerine dönen E.A.Y., iddiaya göre vida numarasını unutması nedeniyle şiddete maruz kaldı. Murat C.’nin, E.A.Y.’ye kızarak, onu cezalandırmak adına palangaya bağlayıp tavana astığı iddia edildi.

Tavana Asmakla Yetinmedi, Pantolonunu İndirdi

E.A.Y.’yi palangayla tavana asan Murat C.’nin, bununla kalmayıp E.A.Y’nin pantolonunu yarıya kadar indirdiği de söylendi. E.A.Y korktuğu için durumu ailesine anlatmaktan çekindi ve o günden sonra işe gitmedi. Ağabeyi H.H.Y ise 5 Aralık 2019 günü bir malzemeyi hatalı bükmesi gerekçe gösterilerek, yine Murat C. tarafından dayak yediğini söyledi. Bu olayın üzerine yüzündeki morluklarla şikayetçi olmaya giden H.H.Y.’nin şikayetinden sonra, E.A.Y.’nin maruz kaldığı şiddet de ortaya çıktı. İki kardeş, yaşanan olaylara ilişkin polise ifade verdi. Aile, E.A.Y.’ye yapılan işkence için kanıt olarak avukatlara fotoğrafları sundu. Aile, hem Murat C. hem de olay anında orada olan ve duruma müdahale etmeyen Mehmet C. hakkında şikayetçi oldu.

Şikayetin üzerine Murat ve Mehmet C. gözaltına alındı. Görülen davanın ardından mahkeme geçtiğimiz Ocak ayı içerisinde iki kardeşin de tutuksuz yargılanmasına karar verdi. Olayla ilgili yaşanan son gelişmede ise iki kardeş için de 'çocuğa eziyet ve hürriyeti yoksun kılma' suçlarından 36’şar yıl hapis istemiyle dava açıldı.