Denize atlayan kadın 2 bin 500 metre açıkta kurtarıldı

Denize atlayan kadın 2 bin 500 metre açıkta kurtarıldı

İstanbul Bostancı Sahili’nde meydana gelen olay heyecan dolu anların yaşanmasına neden oldu. Bostancı Sahili’nde denize atlayan kadın sürüklenerek 2 bin 500 metre açıklığa ulaştı. Denizden çıkmak istemeyen kadın ise Sahil Güvenlik ve DAK-SAR ekiplerinin çabaları ile kurtarıldı.

Denizden Çıkmak İstemedi
Alınan bilgilere göre olay geçtiğimiz gün öğle saatlerinde İstanbul Bostancı Sahili’nde meydana geldi. Öne sürülen iddialara göre bir kadın denize atladı. Kadının denize atlaması üzerine çevrede bulunanlar hemen yetkili birimlere haber verdiler. Olay yerine kısa sürede gelen Sahil Güvenlik ve DAK-SAR ekipleri tarafından denizde arama kurtarma çalışmaları başlatıldı. Denize atlayan kadın sonunda atladığı yerin 2 bin 500 metre uzağında bulundu. Yüzerek bulunduğu konuma giden kadın önce denizden çıkmak istemedi. Fakat kadının yanına gitmiş olan DAK-SAR ekibi Sahil Güvenlik Komutanlığı teknesine ve destek için hazırlanmış gönüllü botuna haber verdiler. Ancak botların da gelmesinin ardından kadın yine denizden çıkmak istemedi ve personelin tüm çabaları sonuçsuz kaldı. Kadını ikna etmek için botta bulunan DAK-SAR ekipleri büyük çaba sarf ettiler. Sonunda ise hayatının tehlikede olduğuna ikna olan kadın bota çıkmayı kabul etti. Sahil Güvenlik Komutanlığı botu ile kıyıya getirilen kadın gerekli müdahalelerin yapılması için 112 sağlık ekiplerine teslim edildi. Kadının neden denize atladığı ve neden denizden çıkmak istemediği hakkında bilgi edinilmedi.

 

Denizde Boğuldu
Öte yandan İstanbul Beykoz’da denize giren bir gencin ise boğulduğu haberi bildirildi. Ataşehir’de oturan Ö. Ç. arkadaşlarıyla birlikte denize girmek istedi. Olumsuz hava şartlarına rağmen denize girmek isteyen arkadaşlardan Ö.Ç. dalgalara kapılarak gözden kayboldu. Güvenlik güçlerinin olay yerine çağrılmasının ardından yapılan arama çalışmalarında Ö.Ç.’nin cansız bedenine ulaşıldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.