Devlet Bahçeli; "Hele bir çıksınlar sokağa da 'yı"

Devlet Bahçeli; "Hele bir çıksınlar sokağa da 'yı"

Bahçeli “neymiş, sokak hazır, yeni meclis oluşması gerekiyormuş, sözde Kürt meselesi demokratik ve şeffaf bir şekilde çözülmeliymiş. Hele bir çıksınlar sokağa da acıklı şekilde görsünler Hanya’yı Konya’yı,” dedi.

“Cumhuriyet Korunacaktır”

MHP genel başkanı Devlet Bahçeli, partisinin olağan TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu. Bahçeli açıklamalarında şu ifadeleri kullandı: “Hesap hatası yapmakta olanlar, dökülen kanlarını, şehit kanlarını unutmasınlar. Bizim verecek topraklarımız, çizilecek sınırımız, bölünecek milletimiz yoktur. Hainler nerede olursa olsunlar millet sevdalısı olanlar sonuna kadar buradadır. Cumhuriyet sonsuza kadar korunacak ve kollanacaktır. Güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönüş emeli taşıyanlar önce kendilerine çeki düzen vermelidir,” dedi.

Aynı zamanda Bahçeli, ABD Başkan adaylarından olan Joe Biden’a yönelik de açıklamalar yaptı: “Biden’ın iktidarı devirme planlarının gündeme yansımasına yönelik son derece uyanık olmamız gerekmektedir. Bazı alçak televizyon yorumcuları da ateşle oynamaktadır. Neymiş sokak hazır, muhalefetin de silkelenmesi gerekliymiş. Yeni meclis oluşmalıymış, sözde Kürt meselesi demokratik ve şeffaf bir şekilde çözüme kavuşmalıymış. Hele bir çıksınlar sokağa da acıklı şekilde görsünler Hanya’yı Konya’yı, dünyanın kaç bucak olacağını. Hodri meydan, Türkiye Cumhuriyeti sokakta kurulmadı, sokakta bulunmadı, sokağa da bırakılmayacak. Sokağın serserilerine teslim edilmeyecektir,” dedi.

 

Macron’a Tepki Gösterdi

Bahçeli aynı zamanda konuşmasında Fransa Cumhurbaşkanı Macron’a da tepki gösterdi: “İslam’ın dünyanın her yerinde kriz yaşadığını öne sürmek ve bu yüzünden yapılandırılacağından dem vurmak muhteris ve müflis Macron’un haddi değildir. Akli melekelerini hepten kaybetmiş olan Macron’un kafa yoracak, mesele yapacak başka işi, başka gündemi, başka meşgalesi yok mudur? Bu siyasi şizofren ne hak ile İslam’ı yapılandırmayı hedef olarak belirliyor? Biliyoruz ki Allah katında tek din İslam’dır,” dedi.

Bahçeli ayrıca Ermenistan – Azerbaycan çatışmasına da değinerek: “Ateşkes aldatmadır, zaman kaybıdır. Kimi destekleyip kimi desteklemeyeceğimizi ABD’ye mi soracağız? Bu nasıl bir küstahlıktır? ABD önce dost mu düşman mı buna karar vermelidir. Böyle sanal müttefiklik ile sahte dostluk nereye kadar sürecektir?” şeklinde konuştu.