Dini nikahlı eşini zincirle dövüp işkence yaptı

Dini nikahlı eşini zincirle dövüp işkence yaptı

Şanlıurfa'da meydana gelen olayda Suriye'den gelen İ.A. eşine günlerce işkence etti. Komşuların ihbarı ile kurtulan kadının bedeninde birçok çatlak ve kırık var.

Şanlıurfa'da geçtiğimiz günlerde akıl almaz bir olay yaşandı. İ.A. isimli şahıs dini nikahlı eşi M.N.'yi zincirle döverek ve tırnaklarını kerpetenle çekerek işkenceye maruz bıraktı. Olayın açığa çıkmasından sonra İ.A. gözaltına alındı.

Günlerce Süren İşkence
Şanlıurfa'da Direkli Mahallesinde kan donduran olay yaşandı. Suriye'deki iç savaşın ardından dini nikahlı eşi ve 3 çocuğu ile Şanlıurfa'da yaşamaya başalayan İ.A. eşine 5 gün boyunca işkence etti. İddialara göre İ.A. eşini oturdukları apartmanın bodrum katına kilitleyip, 5 gün boyunca zincirle dövdü. İ.A.'nın eşi M.N.'nin tırnaklarını kerpetenle çekerek işkence etmesi üzerine kadının çığlıklarını duyan komşular polise haber veriyor.

Olay yerine gelen polisler çilingir yardımı ile girdikleri bodrum katında M.N. isimli işkence mağduru kadını yarı çıplak halde ve kanlar içinde buluyorlar. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ambulansla Balıklıgöl Devlet Hastanesi'ne kaldırılan kadının durumu oldukça ağır. Kafatasında kırklar bulunan M.N.'nin vücunda da bir sürü ezik var. Polise ifade veren kadın sonrasında yoğun bakıma alındı.

İşkenceci Koca Gözaltına Alındı
Ağır yaralı kadın ifade sonrası yoğun bakıma alınırken, polis de soruşturmayı başlattı. Dini nikahlı kocası tarafından bu hale getirildiğini belirten kadının ifadesi doğrultusunda, İ.A. aranmaya başlandı. İ.A. isimli işkenceci koca saklandığı bağ evinde ekipler tarafından yakalanarak göz altına alındı. Olayla ilgili soruşturma ise hala devam ediyor.