Doğum yapan eşini hastane odasında bıçaklayan sanığa 18,5 yıl hapis

Doğum yapan eşini hastane odasında bıçaklayan sanığa 18,5 yıl hapis

Gaziantep'te yaşayan Ahmet Yırtıcı, yeni doğum yapan eşi Güldane Yırtıcı'yı hastane odasında dövüp yaraladı. Yeni doğum yapan eşini yaralayan Ahmet Yırtıcı, öldürme amacında değildim şeklinde savunma yapsa da mahkemeden 18,5 yıl hapis cezası aldı.

Hastane Odasında Eşini Öldürmeye Çalıştı

Gaziantep'te yaşanan olayda bıçaklanan kadın Dürdane Yırtıcı, üçüncü çocuğuna hamile olduğu eşinin evinden sık sık şiddet gördüğü sebebi ile taşındı ve babasının evine döndü. Eşi Ahmet Yırtıcı ile yaşadığı evden ayrılırken hamile olan Güldane Yırtıcı 25 ağutosta Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi'nde doğum yaptı. Doğumun olduğu gün eşi Ahmet Yırtıcı hastaneye ziyarete geldi. bu esnada eşi Güldane Yırtıcı'yı döven ve bıçaklayan Ahmet Yırtıcı tutuklandı.

Ahmet Yırtıcı'nın hakkında Gaziantep 1. Ağır Ceza Mahkemesinde kasten öldürme suçuna teşebbüs suçundan dava açıldı. Bir süredir devam eden davanın son duruşması ise dün görüldü. Mahkemede olay gününe ait kamera kayıtları, tanık ifadeleri ve doktor raporları incelendi. Mahkeme yaptığı incelemeler sonucunda duruşmaya tutuklu olduğu ceza evinden katılan Ahmet Yırtıcı'ya kasten öldürmeye teşebbüs suçundan 18,5 yıl ceza verildi.

Sanığa Hiçbir İndirim Uygulanmadı

Duruşmaya kaldığı ceza evinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi ile katılan Ahmet Yırtıcı savunmasında hastaneye eşini öldürmeye gitmediğini söyledi. Hastaneye yuvasını urtarmak için gittiğini söyleyen Ahmet Yırtıcı eşimi öldürme niyetinde olsaydım yanımda silah getirirdim gibi söylemlerle savunma yaptı. Hastanede tartışma çıktığını ve eşinin kendisine çok ağır laflar ettiğini söyleyen Ahmet Yırtıcı olayın bu sebeple anlık olarak geliştiğini söyledi. Sanığın samimiyetine inanmayan mahkeme 18,5 yıl hapis cezası verdi