Doktor eşlerin tartışması karakolda bitti!

Doktor eşlerin tartışması karakolda bitti!

Samsun'da, Covid-19 testinin pozitif çıkması sonucu ev karantinasın da olan kadın doktorun kendisi gibi doktor olan eşi, karısının çıkan tartışmada yüzüne tükürerek, hastalığı kendisine bulaştırmaya çalıştığını iddia ederek şikayetçi oldu.

Olay, geçen hafta, Bafra ilçesinde meydana geldi. Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesi'nde görevli Dr. F. İ., Alaçam Devlet Hastanesi’nde görevli doktor eşi M. O.İ.’nin yanına Bafra’ya geldi. Görülen semptomlar üzerine Dr. F. İ.’ye hastanede Covid-19 testi yapıldı. Test sonucu pozitif çıkan F. İ. ile test sonucu negatif çıkan eşi, evlerinde karantinaya alındı.

 

'BEN POZİTİFİM SEN DE OLACAKSIN'

İddiaya göre, karantinadayken doktor çift arasında bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. M.O.İ.'nin iddiasına göre, F. İ., "Ben pozitifim oldum, sen de pozitif olacaksın" diyerek, eşinin yüzüne tükürdü. Yine iddiaya göre elini ısırdığı eşinin ağzına, eline aldığı tükürüğü sokmaya çalıştı. Dr. M.O.İ., polise şikâyetçi oldu. Şikayet üzerine polis, soruşturma başlattı. Dr. M. O.İ.  karantina süresini tamamlaması için eşinin bulunduğu evden alınarak, başka adrese yerleştirildi.

 

5 KEZ KARAKOLLUK OLMUŞLAR

Öte yandan, çift arasında daha önce de şiddetli tartışmalar yaşandığı, 5 kez darp iddiasıyla polis merkezine giderek ifade verdikleri ortaya çıktı. En son 4 ay önce yaşanan darp olayında ise Dr. F.İ. iddiaya göre marketten aldığı kıymadan sokakta gördüğü kediye verince eşinden şiddet gördü.

Evden kovulan doktor kadın, şikâyetçi oldu. Bir süre sonra şikâyetinden vazgeçti.