Doktora hakaret ve tehdit: "Hayatını alırım senin"

Doktora hakaret ve tehdit: "Hayatını alırım senin"

Tekirdağ'da, randevu almadan muayene olmak isteyen kişi, içeride hasta olduğunu söyleyerek beklemesini isteyen doktoru hakaret ederek tehditler savurdu.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne randevu almadan muyane olmaya giden S.I., içeride hasta olduğunu söyleyerek, beklemesini isteyen doktor Berkay Yücel'e hakaretler edip, tehditler savurdu.  S.I.'dan şikayetçi olan doktor Yücel, "Dışarı çıktıktan sonra koşarak, tekrar içeriye girmeye çalıştı, vurmaya çalıştı. Ben kendimi polikliniğe kilitledim. Ben de şiddetinin mağduru oldum maalesef" dedi.

NKÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne giden S.I., randevusu olmadığı halde polikinik katındaki genel cerrahi bölümünde muyane olmak istedi. Genel cerrahi asistanı, doktor Berkay Yücel, S.I.'ya hastası olduğunu, kendisine daha sonra yardımcı olacağını söyledi. Ancak S.I., doktor Yücel'e hakaret edip, tehditler savurdu. Bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülenen olaya güvenlik görevlileri müdahale ederek, S.I.'yı dışarı çıkardı.

Doktor Berkay Yücel, sağlık çalışanlarının bu tür olaylarla karşılaşmasının üzücü olduğunu söyleyerek, "Randevusuz hastalara yardımcı olmak için hastaları alıyordum. O sırada muayene ettiğim bir hasta vardı. Kapı çaldı, içeriye tanımadığım ismini sonradan öğrendiğim bir beyefendi girdi. 'Yatacağım benden kan alacaksın. Yatışımı yapacaksın' gibi sert cümleler sarfedince, ben de içeride hastam olduğunu, beklemesi gerektiğini anlattım. Olay yargıya intikal etti. Ben gerekli adli süreç için polise ifademi verdi.  Kendisi dışarıya çıktıktan sonra koşarak tekrar içeriye girmeye çalıştı, vurmaya çalıştı. Ben kendimi polikliniğe kilitledim. Şiddetinin mağduru oldum maalesef" dedi.

Sağlık çalışanlarının salgın sürecince fedakarca mücadele ederek çalıştığını belirten Yücel, "Pandemi süreci bizim için çok zorlu geçiyor. Bu süreçte randevu sayılarımızı düşürüp, ona rağmen randevusuz hasta bakmaya çalışıyoruz. Yardımcı olmak istediğimiz hasta geliyor ama aradan böyle maalesef bilinçsizce davranan vatandaşlar çıkıyor. Biz zaten kendisini tedavi edeceğimiz, belki de ameliyat edeceğimiz bir hastaydı.  Kötü bir olay yaşadık. Fiziksel bir temas olmadan bitirmeyi başardık" diye konuştu.

ZANLI: BAĞRIŞTIK, DARBETMEDİM

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde beklemesini söyleyen doktor Berkay Yücel'e hakaretler edip, tehditler savuran S.I.'nın Süleymanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde ifadesi alındı. S.I.'nın ifadesinde, "Kendi doktorum vardı, ona gidecektim. Doktoru bulamayınca yan odadaki doktorun odasına girip, muayene olmak istediğimi söyledim. Doktor da 'Daha sonra yardımcı olayım, şimdi hastam var. Dışarda bekle' dedi. Bunu söyleyince ben de sinirlendim ve bakacaksınız bana dedim. Biraz bağrıştık, darbetmedim. Sonra araya güvenlik görevlileri girdi" dediği öğrenildi.