Dolmuş şoföründen korkunç cinayet

Dolmuş şoföründen korkunç cinayet

İzmir’de yaşanan korkunç cinayette, dolmuş şoförlüğü yapan 25 yaşındaki T.O. aralarında kavga bulunduğu anlaşılan 18 yaşındaki Batuhan Çakal’ı tabanca ile başından vurarak öldürdü.

Yolda Gördü Ateş Açtı

Dün saat 00.30 sularında meydana gelen olay, İzmir Karşıyaka ilçesi 7532 numaralı sokakta gerçekleşti. Öne sürülen iddialara göre koyu bir Karşıyaka taraftarı olan Batuhan Çakal, maçlarda kullanmak üzere arkadaşları ile parkta buluşarak, uzunca bir süre pankart yapımı için uğraştılar. Daha sonra pankartın tamamlanmasının ardından eve gitmek için arkadaşlarının yanından ayrılan Çakal, evine doğru yürümeye başladı. Ancak yolda yürürken, aralarında daha önceden husumet olduğu anlaşılan dolmuş şoförü T.O. kullandığı dolmuş ile Çakal’ın yanına yaklaştı ve tabancası ile arka arkaya ateş etti. Rastgele açılan ateş sonucunda Çakal özellikle başından aldığı kurşunlar neticesinde olay yerinde yere yıkılırken, ateş açan şüpheli ise olay yerinden hızla uzaklaştı.

Polis Tarafından Yakalandı

Civarda bulunan vatandaşların silah sesleri üzerine dışarıya çıkmaları üzerine vahim olay öğrenildi. Vatandaşlar hemen polis ve sağlık ekiplerine haber verirken, Çakal’ın ise ağır yaralı olduğu görüldü. Kısa süre içerisinde olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Çakal’a olay yerinde ilk müdahale yapıldı ve hemen vakit kaybedilmeden Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yaralı halde kaldırıldı. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtulamayan genç, yaşamını kaybetti.

Olay sonrasında ise bölgede polis ekipleri tarafından geniş çaplı arama faaliyetleri başlatıldı. Evine gitmiş olduğu anlaşılan T.O. evinde güvenlik güçleri tarafından yakalanarak göz altına alındı. Sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı bulunan Cinayet Büro Amirliği’ne sevk edilen zanlının sorgulaması devam ediyor. Çakal’ın cansız bedeni ise inceleme yapılmak için İzmir Adli Tıp Morgu’na kaldırıldı.

UYARI: Yazılan yorumlar sondurum.com’un görüşlerini yansıtmaz, yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir.