Dua Kitabını Satamayınca Engelliyi Gasp Etti

Dua Kitabını Satamayınca Engelliyi Gasp Etti

Adana’da yaşanan olayda, ilginç bir gasp olayı yaşandı. 24 yaşındaki Bahadır Y. isimli kişi, otobüs durağında otobüs beklemekte olan 23 yaşındaki engelli Doğan K’ye satmak istediği dua kitabını almayınca bıçak ile gasp etmek istedi.

Dua Kitabı Satmak İstedi

Dün öğle saatlerinde meydana gelen olay, Adana Yüreğir ilçesi Hacı Sabancı Bulvarı’nda gerçekleşti. 24 yaşındaki Bahadır Y. ismindeki şahıs, durakta otobüs beklemekte olan engelli 23 yaşındaki Doğan K.’nin yanına geldi ve elindeki dua kitabını göstererek dua kitabını satmak istedi. Teklifi para olmadığını söyleyerek geri çeviren K. ise Bahadır Y. tarafından inandırıcı bulunmadı. Bunun üzerine Bahadır Yıldız üzerinde taşıdığı bıçağı çıkararak, Burak K.’dan cüzdanını vermesini istedi. Cüzdanını vermek istemeyen Doğan K ise bu duruma direnmekte zorunda kaldı. Ancak yaşanan arbede sonrasında cüzdanı almayı başaran Bahadır Y., hemen cüzdanı kontrol etti ve içinde para olmadığını görünce cüzdanı yere atarak olay yerinden ayrıldı.

Zanlı Tutuklandı

Yaşanan darp olayını bölgeden geçmekte olan bir kişi cep telefonu kamerası ile kaydetti ve görüntüler polis tarafından da incelendi. Yapılan ihbar üzerine bölgeye gelen emniyet ekipleri, daha önceden de çok sayıda sabıkası bulunan Bahadır Y. hakkında soruşturma başlattılar. Güvenlik güçlerinin geniş çapta başlattıkları operasyon sonucunda Bahadır Y., çok kısa sürede 19 Mayıs Mahallesi’nde yakalanarak göz altına alındı. Emniyet merkezine götürülerek ifadesi alınan Bahadır Y.’ın, kişiyi tanımadığını ve ona dua kitabı alıp almayacağını sorduğunu, bunun üzerine kendisine küfür edildiğini, küfür edildiğinde ise dayanamayıp kişiyi darp ettiğini söylediği öğrenildi. İfadesinin ardından Bahadır Y. adliyeye sevk edildi ve sevk edildiği adliye tarafından cebren gasp gerekçesiyle suçlu bulunarak cezaevine gönderildi.