Ekrem İmamoğlu virüse yakalandı, koronavirüs testi pozitif çıktı

Ekrem İmamoğlu virüse yakalandı, koronavirüs testi pozitif çıktı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun koronavirüse yakalandığı açıklandı. İBB Sözcüsü Murat Ongun tarafından yapılan açıklamada, İmamoğlu’nun virüse yakalandığı ve tedavi sürecinin başladığı kaydedildi.

İmamoğlu Virüse Yakalandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun tarafından yapılan açıklamada İBB başkanı Ekrem İmamoğlu’nun koronavirüse yakalandığı açıklandı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun Covid 19 testi pozitif çıkmıştır. Hastanede tedavi süreci başlayan Başkanımızın genel sağlık durumu iyidir. Kamuoyunun bilgilerine sunarız,” denildi.

Öte yandan Ekrem İmamoğlu ise hastane odasından çekmiş olduğu bir videoyu yayınlayarak durumu hakkında bilgi verdi. Videoda İmamoğlu “Covid 19 testim pozitif çıktı, tedavi sürecim başladı. Sağlık durumum şu anda iyi, ilgi gösteren herkese teşekkür ediyorum. Sağlığınıza ve önlemlere mutlaka dikkat edin, hepinizi seviyorum,” dedi.

“Her Şey Çok Güzel Olmaya Devam Edecek”

Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı videoda şu ifadelere yer verdi: “Kıymetli vatandaşlarımız, elbette ben sıklıkla test olan birisiyim. Hatta en son Çarşamba günü kovid testi oldum, negatif çıktı. Ancak dün akşam saat 21.00 sıralarında ateşim yükseldi ve 38 derece ateş ile hastaneye girince dün akşamı hastanede geçirdim ve test oldum.

Bugün itibariyle ise pozitif olduğum konusunda rapor verildi. Şu anda iyiyim. Ateşim fena değil, süreç ise devam ediyor. Tıbbi anlamda negatif diye yorumlanacak bir şey görünmüyor. Umarım hayırlısıyla sağlığımıza kavuşacağız. Elbette tüm herkesten mutlaka kendilerine dikkat etmelerini istiyorum. Bu süreçte duyurularımızı hep yapıyoruz. Teması mümkün olduğu kadar da azaltalım. Herkesin bu anlamda duyarlılık göstermesi esastır. En büyük dileğim de bundan oluşuyor. Hepinizi çok seviyorum. İstanbul’da her şey çok güzel olmaya devam edecek, hiç endişeniz olmasın. Süreç devam edecek. Herkes görevinin başında Allah’ın izniyle. Sizleri de çok seviyorum, kendinize çok dikkat edin,” dedi.

Diğer yandan İmamoğlu’nun tedavi görmekte olduğu Amerikan Hastanesi’nden de açıklama yapıldı. “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu 23 Ekim 2020 tarihinde saat 22.00’de Amerikan Hastanesi’ne başvurmuştur. Yapılan inceleme sonucunda covid-19 testi pozitif çıkmıştır. Kendisinin sağlık durumu iyi olup tedavi süreci devam etmektedir,” denildi.