Emekli Emniyet Müdürünün beklenmedik ölümü

Emekli Emniyet Müdürünün beklenmedik ölümü

Hatay’dan Antalya’ya giden yolcu otobüsünde bulunan emekli emniyet müdürü Oğuz Oral Aydın (54), seyahat sırasında geçirdiği kalp krizi dolayısıyla hayatını kaybetti. Eşi, üzüntüden saatlerce ağladı.

Hatay’dan hareket eden ve Antalya’nın Serik ilçesine doğru yol alan yolcu otobüsübde seyahat etmekte olan eski emniyet müdürü Oğuz Oral Aydın, yolculuk sırasında bir anda fenalaştı. O sırada yanında bulunan eşi Songül Aydın, durumdan ötürü yaşadığı panikle çığlık atmaya başladı. Eşinin çığlıklarını duyan otobüs şoförü, otobüsü yol kenarına çekerek, 112 acil arandı. Bu esnada kalp krizi geçiren emekli emniyet müdürü, sağlık ekiplerinin olay yerine geldikten sonra yaptığı müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yolcular, olayın şaşkınlığını üzerinden atmakta güçlük çekti.

Eşi Fenalık Geçirdi, Saatlerce Ağladı

Yanında kalp krizi geçiren eşinin ölüm anına tanık olan Songül Aydın, saatlerce sakinleştirilemedi. Eşini kaybettiğini öğrendikten sonra, “Ben sensiz nasıl yaşarım?" diyerek ağladı. Sağlık ekipleri ve polis tarafından sakinleştirilmeye çalışılan acılı eş Songül Aydın, uzun bir süre üzüntüden kendisine gelemedi.

Otobüs yolcularında birisi verdiği ifadede, Hatay’dan Antala’ya seyahat ettiklerini ve olay anında uyuyor olduğunu söyledi. Bağrışma seslerini duyarak uykusundan uyandığını belirten yolcu, olayın anlaşılmasının üzerine hemen 112 sağlık ekiplerinin olay yerine çağrıldığını dile getirdi. Sağlık ekiplerinin müdahalelerinin ardından kurtarılamayan Oğuz Oral Aydın’ın ölümü üzerine, Serik Cumhuriyet savcısı olay yerini incelemek üzere geldi. Olay yeri incelemesinden sonra, Oğuz Oral Aydın’ın kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için, cansız bedeni Antalya Adli Tıp Kurumu’na sevk edildi.

Oğuz Oral Aydın’ın bir dönem Antalya’da emniyet müdür yardımcısı olarak görev aldığı öğrenildi. Bu görevinden sonra başmüfettiş görevini üstlenen Oğuz Oral Aydın, 2015 yılında emekli oldu.