Evdeki yangında zincirli bulunan çocuk: Çok korktum

Evdeki yangında zincirli bulunan çocuk: Çok korktum

Bursa'da çıkan ev yangınını söndüren itfaiye ekipleri içeri girdiklerinde zincirle bağlanmış çocuğu buldu. Babası tarafından zincirle bağlanan E.B. itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Yaramazlık Yapan Çocuğu Zincire Bağlayan Baba Gözaltına Alındı

Bursa'nın Yenişehir ileçesinde Tabakhane Mahallesi Taraklı Sokak'taki tek katlı evde dün yangın çıktı. Elektirik panosundan çıkan yangını gören komşular itfaiyeyi aradı. Adrese gelerek kısa sürede yangını söndüren itfaiye ekipleri içeri girdiklerinde 11 yaşındaki E.B.'yi zincirle bağlı şekilde buldular. Mahallelinin de yardımı ile zinciri kesen itfaiye 11 yaşındaki çocuğu kurtardı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ilk kontrolleri yapılan E.B. Yenişehir Devlet Hastanesinden sağlıklı şekilde taburcun edildi.

Zincirle Bağlanan Çocuğun Ablaları, Babamız 15 Dakikalığına Bağladı Dedi

Evde bağlı bulunan çocuğun babası Mehmet B. gözaltına alındı. 8 çocuğu olan adam çok yaramazlık yaptığı için bağladığını söyledi. böyle olacağını tahmin edemedim diyen Mehmet B. pişman olduğunu söyledi. Komşularda da tepki alan Mehmet B., ifadesi alındıktan sonra salıverildi.

Zincirle bağlanan E.B.'nin ablaları Zeynep ve Zelel ise konu ile ilgili babalarının haklı olduğu yönünde açıklama yaptılar. Zeynep B. babasının kardeşini 15 dakikalığına bağladığını çünkü kardeşinin çevreye zarar verdiğini söyledi. Zelal B ise kardeşinin çok şımarıklık yaptığını bu yüzden babasının 15 dakikalığına bağladığını söyledi. Zincirle bağlı halde bulunan çocuk ise çok korktuğunu ve kapıyı kapadığını ama kendisini kurtardıklarını söyledi.

Kirada oturdukları evleri yanan ailenin durumu ise Yenişehir Kaymakamlığı tarafından çözülecek. Kaymakamlık aileye TOKİ sosyal konutlarından geçici bir ev verirken Kaymakam Suat Seyitoğlu ve Belediye Başkanı Davut Aydın da eşyaları karşılayacağını söyledi.

UYARI: Yazılan yorumlar sondurum.com’un görüşlerini yansıtmaz, yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir.