Evinde ölü bulunan adamın ölümünde sahte içki şüphesi

Evinde ölü bulunan adamın ölümünde sahte içki şüphesi

Eskişehir’de evinde ölü bulunan işçi emeklisi olan 56 yaşındaki Çetin Kepçeler’in ölümünde ev yapımı alkol üretimi için malzemelerin bulunması nedeniyle polis tarafından soruşturma yürütülüyor.

Yakınları Tarafından Ölü Bulundu

Eskişehir Odunpazarı ilçesi Kırmızıtoprak Mahallesi Basın Şehitleri Caddesi’nde bir apartmanın dördüncü katında oturmakta olan 56 yaşındaki işçi emeklisi Çetin Kepçeler’den bir süredir haber alamayan yakınları kontrole geldikleri evde Kepçeler’i hareketsiz olarak yatar halde buldular. İhbar üzerine olay yerine gelen 112 Acil servis ekiplerinin incelemesi sonucunda Kepçeler’in yaşamını kaybettiği anlaşıldı. Belediye doktoru tarafından yapılan inceleme ardından ölümü şüpheli görülen Kepçeler’in bu durumu üzerine polise haber verildi. Olay yerine gelen polis ekipleri ise evde arama yaptıkları esnada mutfakta 5 litrelik bidon içinde alkol ve içki yapımında kullanılan malzemeler buldu.

 

Savcılık ve polis ekiplerinin incelemesi sonrasında Çetin Kepçeler’in cenazesi Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne götürüldü. Kesin ölüm nedeni için yapılacak olan otopsi sonrasında ölüm nedeninin anlaşılacağı bildirildi. Polis ekipleri ise evde bulunan alkol ve içki yapımında kullanılmış olan malzemeleri ise laboratuvar incelemesine aldılar. İşçi emeklisi olan Çetin Kepçeler’in 3 yıldır aynı evde yalnız yaşamakta olduğu ve alkol bağımlısı olduğu öğrenildi. Sahte alkol şüphesi ile başlatılmış olan soruşturma devam ediyor.

Sahte İçki Operasyonları Sürüyor

Öte yandan son haftalarda Türkiye’nin gündemine gelen sahte içkiden kaynaklı ölümler üzerine Türkiye çapında sahte içki satan ya da üreten işyerlerine, depolara baskınlar düzenleniyor. Bu kapsamda çok sayıda sahte içki yapımında kullanılan malzeme ele geçirilirken aynı zamanda tekel bayilere de yapılan operasyonlarda sahte içki sattığı tespit edilen bayi sahipleri göz altına alınıyor.