FETÖ şüphelileri hücre evlerinde yakalandı

FETÖ şüphelileri hücre evlerinde yakalandı

Fetullahçı Terör Örgütü'ne yönelik operasyonda firari olarak aranan birisi sözde büyük bölge sorumlusu olan öğretmen, mühendis ve denetmenlerin aralarında bulunduğu toplamda 4 kişi, hücre evinde saklandıkları gizli bölmelerde yakalandılar.

Gizli Bölmede Yakalandı
Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik Denizli’de yapılan operasyonlar kapsamında örgüt mensubu olduğu anlaşılan dört kişi hücre evlerindeki gizli bölmelerde yakalandılar. Denizli İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonda, FETÖ soruşturması kapsamında, örgüt üyesi olan ve firari olarak da aranan 4 kişinin bir evde saklandıkları belirlendi.

 

Dün yapılan hücre evine operasyon kapsamında ise Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, FETÖ üyelerinin gizli bir bölmede yer aldıklarını belirlediler. Örgütün sözde Denizli Büyük Bölge Sorumlusu olduğu öğrenilen eski öğretmen M.N.A., eski vergi denetmeni R.A., gıda mühendisi M.K. ve eski öğretmen S.B., hücre evlerinde çatı katında oluşturdukları gizli bölmede yakalandılar. Gizli bölmeden polis tarafından çıkarılan üyeler, yakalanarak göz altına alındılar.

 

Mahkeme Tarafından Tutuklandılar
Hücre evlerinde yaptıkları gizli bölmede polis baskını sırasında saklanan kişiler, polis tarafından saklandıkları yerde yakalandılar. Polis kamerasına yansıyan görüntülerde saklanan kişilerin, saklandıkları yerlerden polis eşliğinde çıkarıldığı görülüyor. Örgüt üyelerinin üstlerinde ise pijamalar bulunuyor ve polis baskını ile acele şekilde gizli bölmeye girdikleri anlaşılıyor.

 

Öte yandan gizli bölmelerde polisin yaptığı araştırmalar kapsamında çok sayıda dijital materyal, 2 bin dolar ve 5 bin nakit para ile 10 bin liraya denk gelen altın takılar da ele geçirilmiş oldu. Emniyetteki sorgularının ardından 4 kişi, adliyeye sevk edildiler. Çıkarıldıkları nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından ise dördü de tutuklanarak cezaevine gönderildi.