Giresun'da askerin cansız bedenine ulaşıldı

Giresun'da askerin cansız bedenine ulaşıldı

Giresun’da geçtiğimiz günlerde yaşanan sel felaketinin ardından aranmaya hâlâ devam edilen 5 kişiden birisi olan Jandarma Uzman Çavuş Sami Yılmaz’ın bedenine ulaşıldı.

Ölü Sayısı 11’e Yükseldi

22 Ağustos’ta Giresun kent genelinde yaşanan vahim sel felaketi yüzünden kaybolan kişileri arama çalışmaları devam ediyor. Kayıp olarak ilan edilen 5 kişiden birisi olan Jandarma Uzman Çavuş Sami Yılmaz’ın da cansız bedenine de arama çalışmaları sonucunda ulaşıldı. Arama kurtarma ekipleri tarafından başlatılan çalışmalar, Doğankent – Tirebolu ilçeleri arasında bulunan bölgede yoğunlaştırıldı. Kaybolduğu noktadan yedi kilometre uzakta olan Harşit Çayı’nda bulunan cansız bedenin Osmaniye doğumlu Jandarma Uzman Çavuş Sami Yılmaz’a olduğu belirlendi. Böylece arama çalışmaları yapılan 5 kişiden birisinin daha bedenine ulaşılırken, ölü sayısı da 11’e yükseldi.

Arama Çalışması Devam Ediyor

Yaşamını kaybeden Uzman Çavuş Sami Yılmaz’ın içinde bulunduğu personel aracı, sel oluştuğunda bölgeye arama kurtarma faaliyetleri kapsamında gelmişti. Ancak Sami Yılmaz’ın ve diğer dört jandarmanın içinde bulundukları araç Tirebolu – Doğankent yolunun 12’nci kilometresinde yol alırken menfez çökmesi sonucunda dereye düşmüştü. Dereye düşmesi ile birlikte Jandarma Uzman Çavuş Onur Kıran, Jandarma Uzman Çavuş Burak Tok, Jandarma Uzman Çavuş Erdem Çıtır, Jandarma Uzman Çavuş Aykut Variyenli ve Jandarma Uzman Çavuş Sami Yılmaz yaşamlarını kaybettiler. Aynı şekilde sel yüzünden kaybolan Ali Akbulut, Umut Cantürk, Davut Akgün ve Emine Akgün hakkında ise arama çalışmaları bölgede yoğunlaştırılarak sürdürülüyor. Bölgedeki aramaların 2 farklı noktada yoğunlaştığı görülürken dalgıç ekipleri Karadeniz’de aramalarını devam ettiriyor. Aramalara kadavra köpekleri de eşlik ediyor ve toplamda 250 personel görev yapıyor.