Halil Sezai hakkında iddianame kabul edildi

Halil Sezai hakkında iddianame kabul edildi

Halil Sezai hakkında 13 yıl 10 aya kadar istenen hapis istemi iddianamesi kabul edildi. Sezai’nin de tutukluluk halinin devamına karar verildi ve ilk duruşmanın da 30 Ekim’de görülmesine karar verildi.

İddianame Kabul Edildi

15 Eylül’de İstanbul Tuzla’da komşusu Hüseyin Meriç’i darbettiği nedeniyle tutuklanan ve 5 ayrı suçtan toplamda 13 yıl 10 aya kadar hapis istemi ile yargılanan Halil Sezai hakkında hazırlanmış olan iddianame gönderilmiş olduğu mahkeme tarafından kabul edildi. Buna göre Anadolu 12. Asliye Ceza Mahkemesi iddianameyi kabul ederek 30 Ekim tarihine duruşma günü kararlaştırdı. Diğer yandan hazırlanmış bulunan tensip zaptında ise Halil Sezai’nin tutukluluk halinin de devamına karar verildi.

Halil Sezai’nin tutukluluk halinin devamına yönelik alınmış olan karara karşı 7 gün içerisinde ise ağır ceza mahkemesinde geçerli olacak itiraz hakkı olduğu belirtildi.

 

Komşusunu Darp Etmişti

Ünlü şarkıcı Halil Sezai 15 Eylül günü İstanbul Tuzla’da komşusu Hüseyin Meriç’i darbettiği gerekçesi ile gözaltına alınmış ve emniyet işlemlerinin ardından serbest kalmıştı. Ancak Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında ise savcılıkta ifade vermiş olan Halil Sezai’nin tutuklanması talebiyle Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilmiş ve burada silahla kasten yaralama suçundan ötürü tutuklanmıştır.

Hakkında hazırlanan iddianamede Halil Sezai’nin alenen hakaret, konut dokunulmazlığını ihlal etme, silahla kastan adam yaralama, silahla tehdit ve mala zarar verme gibi suçlarından toplamda 3 yıl 7 aydan başlayan ve 13 yıl 10 aya varan hapis istemi ile cezalandırılması istenmişti. Cezaevinde tutukluluk hali devam eden Sezai’nin duruşması mahkeme kararı kapsamında 30 Ekim’de görülecek ve iddianamenin kabulü halinde cezasının infazına başlanacak.