Havaya ateş edecekken arkadaşının ölümüne neden oldu

Havaya ateş edecekken arkadaşının ölümüne neden oldu

Adana’da yaşanan talihsiz olayda bir kişi yaşamını kaybetti. Uzman çavuş Ali A. eğlenme gerekçesiyle arkadaşlarıyla havaya ateş etmek isteyince arkadaşı Çağatay Karakılçık’ı tabancayla vurması sonucunda öldürdü.

Eğlence İçin Havaya Ateş Etmek İstedi
Adana’da yaşanan vahim olay bir kişinin ölümüne neden oldu. Edinilen bilgileri göre olay dün gece saat 22.00 sıralarında Adana’nın Feke ilçesindeki Tenkerli Mahallesi’nde gerçekleşti. Uzman çavuş olan Ali A. arkadaş grubu ile birlikte kendi aralarında eğlence düzenledi. Grup içindeki arkadaşlar eğleniyorken, o esnada Ali A. tabancasını çıkararak havaya ateş açtı. Grup içerisinde bulunan arkadaşı Çağatay Karakılçık ise bu esnada vuruldu.

 

Kahramanmaraş’ta görevli olduğu öğrenilen ve izin için Adana’ya gelen Ali A.’nın vurduğu Karakılçık ise olay yerinde kanlar içerisinde yere yıkılırken, arkadaşlarının ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından olay yerinde yapılan ilk müdahalenin devamında Kozan Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Karakılçık için hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen ise kurtarılamadı ve yaşamını kaybetti.

 

Ağır Ceza Bekleniyor
Karakılçık’ın yaşamını kaybetmesi üzerine ise izin için Adana’ya gelen Ali A. emniyet mensupları tarafından göz altına alındı. İstemeyerek adam öldürme suçundan yargılanması beklenen Ali A.’nın emniyetteki soruşturmasının tamamlanmasından sonra mahkemeye sevk edilmesi bekleniyor. Karakılçık’ın cesedi ise otopsi yapılması için Adana Adli Tıp Kurumu morguna nakledildi.

 

Ali A.’nın mahkeme tarafından hem cinayet hem de havaya ateş açma suçundan yargılanması bekleniyor. Yakın zamanda Türk Ceza Kanunu’nda yapılan değişiklik kapsamında kişilerin güvenliğinin kasten tehlikeye sokulması suçu değerlendirmeye alınmış ve havaya ateş açan kimseler hakkında 3 yıla kadar hapis cezası uygulanmaya başlanmıştı. Mahkemenin hem cinayet hem de ateş açma cezası yüzünden Ali A.’ya ceza vermesi bekleniyor. Diğer yandan uzman çavuşun ifadesine ise henüz ulaşılamadı.