Hulusi Akar: Terör Belasından Milletimizi Kurtaracağız

Hulusi Akar: Terör Belasından Milletimizi Kurtaracağız

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Aziz milletimizi bu terör belasından kurtaracağız. 40 yıldan beri başımıza bela olan bu musibet, en son teröristi etkisiz hale getirmek suretiyle son bulacak ve halkımızın güvenliğini sağlayacağız,”

Tören Açılışında Konuştu

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve mahiyetinde bulunan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Terörizmle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanlığı’na ziyaret gerçekleştirdiler.

Tören alanına gelişinde aralarında Somalili ve Libyalı askerlerin de bulunduğu birliği “Kahramanlar merhaba” diye selamlayan Akar, komutanların ve mahiyetindekilerinin yerini almasından sonra açıklamalarda bulundu. Tören açılışında İstiklal Marşı, Somali ve Libya ulusal marşlarının okunmasından sonra önce dağcılık ve daha sonra yakın dövüş gösterileri gerçekleştirildi. Yakın dövüş gösterilerinde yetenek ve almış oldukları eğitimleri gösteren komandolar, dağcılık gösterilerinde ise kuleden iniş yaptılar. Gösterilerin sonunda ise komandolar tarafından “Komandoyuz Güçlüyüz Cesuruz Hazırız “ yazısı açıldı. En son olarak ise Bakan Akar sahneye çıkarak açıklamalarda bulundu.

“Terör Belasından Kurtaracağız”

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin aktif bir şekilde terörle mücadelesini sürdürdüğünü belirten Akar; “Irak’ın kuzeyinde büyük bir kahramanlık ve fedakarlık ile önce hava kuvvetlerimiz Pençe Kartal ile tüm hedefleri vurdular daha sonra da Pençe Kaplan ile komandolarımız bütün dünyaya örnek olacak şekilde teröristlerin inlerini tek tek arayarak onların başlarına yıktılar. TSK olarak aziz milletimizin terör belasından kurtulmasını sağlayacağız, 40 yıldır başımıza bela olan bu musibeti en son terörist etkisiz hale getirmek suretiyle sona erdireceğiz ve sınırlarımız ile halkımızın tam güvenliğini sağlayabileceğiz,” açıklamalarında bulundu.