Hülya'yı "Günaydın Aşkım" mesajını görünce öldürmüş

Hülya'yı "Günaydın Aşkım" mesajını görünce öldürmüş

Adana'da yaşayan bir çocuk annesi Hülla Güllüce dini nikahlı eşi tarafından tabanca ile vurularak öldürüldü. Sabah erken saatlerinde yaşanan olaydan sonra otomobil ile kaçan Abdullah K. yakalandı. Suçunu itiraf eden Abdulah K. çıkarıldığı nöbetçi mahkemede tutuklandı.

Otomobilde Yakalanan Katil Tutuklandı
Adana'nın Çukurova ilçesinde Belediye Evleri Mahallesinde oturan 39 yaşındaki Hülya Güllüce sün sabah saat 07.00 saatlerinde dini nikahlı eşi tarafından tabanca ile vurularak öldürüldü. Hülya Güllüce'ni 17 yaşındaki çocuğu S.N..K, uyandığında annesinin kanlar içinde yattığını görünce polisi aradı. Birçok sağlık ve emniyet ekibinin gelmesi ile öldürüldüğü anlaşılan kadının cesedi otopsi için götürüldü. Olay yeri inceleme ekipleri ise cinayeti araştırmaya başladı.

 

Hülya Güllüce'nin beraber yaşadığı dini nikahlı eşi Abdulah K. ile bir süredir sorunları olduğu ve tartışmaların çıktığı iddia edildi. Hülya Güllüce'nin ayrılmak istediği ancak çocuğu için sabrettiğinin söylendi. Olayla ilgili yapılan araştırmaların sonucunda kadının öldürüldüğü saatlerde evden çıkan ve otomobille uzaklaştığı görülen Abdullah K., Yüzüncüyıl Mahallesi'nde yakalandı. Abdullah K. gözaltına alınırken, cinayetin işlendiği tabanca da arabadan çıktı.

 

İfadesinde Öldürdüğünü İtiraf Etti
Emiyette sorguya alınan Abdullah K., Hülya Güllüce'nin kendisini aldattığından şüphelendiğini ve bir süredir aralarında oluşan sorunları çözmek için sabah evine gittiğini söyledi. Evine gittiği esnada Hülya Güllüce'nin telefonuna sevgilisi tarafından " günaydın aşkım" diye mesaj geldiğini belirten Abdullah K. bu yüzden yanındaki silahla kadını vurduğunu söyledi. Cinayeti itiraf eden Abdullah K. sevk edildiği adliyedeki nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. Öldürülen Hülya Güllüce'nin cenazesi ise otopsi işleminin ardından Kabasakal Mezarlığı'nda toprağa verilecek.