İntihar etmek isteyen kişiyi dakikalarca izlediler

İntihar etmek isteyen kişiyi dakikalarca izlediler

Antalya’da yaşanan intihar girişiminde, dakikalarca intihar etmek isteyen kişiyi izleyen kalabalık tepki duyulmasına neden oldu. Kişinin girişimini merak ederek toplanan kalabalığı polis olay yerinden uzaklaştırdı.

İntihar İçin Kuleye Çıktı

Antalya’nın Kepez ilçesine bağlı Kültür Mahallesi 3878 sokak üzerinde meydana gelen olay izleyenlere dehşet dolu anlar yaşattı. Sözü geçen sokak üzerinde bulunan 35 metrelik siren kulesinin en yüksek noktasına tırmanan bir şahıs, buradan intihar ederek yaşamına son vermek istedi. Kulenin üzerine çıkan kişiyi görenler hemen durumu güvenlik güçlerine ve 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdiler.

Kulenin zirve noktasına çıkarak, ayaklarını buradan sarkıtan M. Ç. kısım kısım kendisinden geçti ve dehşet dolu anların yaşanmasına neden oldu. Olay yerine hemen gelen güvenlik güçleri ise emniyet gerekçesiyle sokağı yaya ve araç trafiğine kapattılar. Kulenin zirvesinden kendisini sarkıtan M. Ç.’nin eylemlerini ise kulenin etrafında toplanan kalabalık cep telefonu kameraları ile an be an kaydettiler. Ayrıca eylemi, çoğu kişinin kafe ya da kaldırım kenarından seyretmeleri de dikkat çekti. Kişinin talihsiz ve vahim eylemini seyirlik bir gösteriye çeviren bazı kimseler daha iyi görebilmek adına dahi motosiklet üstüne bile çıkarak eylemin nasıl sonuçlanacağını merakla izlediler.

Kontrolünü Kaybetti

Kulenin zirvesinde bulunan M.Ç. ise zaman zaman kulenin demirlerinden tutunup ayaklarını sarkıtması ise tehlikeli anların yaşanmasına neden oldu. Olay yerine gelmiş olan itfaiye ise hemen şahsın atlama ihtimalini düşünerek alt kısma şişme branda açtı. İtfaiyenin kuleye açmış olduğu merdiven ile polislerin yaptıkları görüşmeler de sonuç vermedi. Daha sonra ise M.Ç.’nin yanına bir yakını yine itfaiye merdiveni ile çıktı ama o da başarı sağlayamadı. Yapılan uyarılar kapsamında eyleminden daha sonra vazgeçen M.Ç. kendi başına kuleden aşağıya indi. Gözaltına alınan şahsın eylemi eşinin evden ayrılmasından dolayı yaptığı öğrenildi.