İstanbul Ataşehir'de lüks bina da şüpheli ölüm

İstanbul Ataşehir'de lüks bina da şüpheli ölüm

İstanbul Ataşehir’de yaşayan 46 yaşındaki Şeyda Yılmaz, 17 Eylül’de 20 katlı bir rezidansın 8’inci katından düşerek yaşamını kaybetti.

Kadının Sır Dölümü Ölümü
Talihsiz olay, İstanbul Ataşehir’de 17 Eylül günü saat 23,30 sıralarında yaşandı. İddia edilenlere göre 10 yıla yakın bir süredir Ataşehir Belediyesi’nde çalışmakta olan Şeyda Yılmaz belediye binasının yakınında bulunan bir rezidansa gitti. Burada Yılmaz’ın bir ofise gittiği öğrenildi. Gitmiş olduğu ofis ise nargile kafe ve magazin sitesi bulunan M.A.D. isimli kişiye aitti. Daha sonra ise Şeyda Yılmaz’ın 8’inci kattan toprak zemine düştüğü ve düşüş anı ile birlikte yaşamını kaybettiği öğrenildi.

 

Şeyda Yılmaz 18 Eylül günü toprağa verilirken, emniyet güçleri tarafından da olayla ilgili olarak geniş çaplı soruşturma başlatıldı. Olayla ilgili şüpheli olarak göz altına alınan M.A.D. isimli şahıs, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Olay kapsamında gözaltına alınmış olan M.A.D.’nin ise olayın geçtiği rezidansa geçen Mart ayında taşınmış olduğu öğrenildi.

 

Daha Önceden Uyarı Yapmışlar
Geçen Mart ayında rezidansa taşınan M.A.D. hakkında rezidansta yaşayan başka kişilerin yönetimi uyardıkları da öğrenildi. Şeyda Yılmaz’ın neden ofise gittiği ve M.A.D. ile aralarında ne geçtiği ise henüz netlik kazanabilmiş değil. Ancak M.A.D.’nin sosyal medya hesaplarında farklı silahlar ile fotoğraf çekindiği görülüyor.
Şeyda Yılmaz’ın yaşamını kaybettiği rezidans ise 20 kattan oluşuyor ve 480 daireye sahip. Büyük bir kısmı işyeri olarak kullanılan dairelerin çoğunluğu ofis olarak kullanılıyor. Ataşehir Belediyesi’ne ise rezidansın mesafesi sadece 500 metre uzaklıkta bulunuyor. Yılmaz’ın 17 Eylül akşamı ziyaret ettiği ofis ise binanın 8’inci katında bulunuyor. Polis tarafından soruşturma devam ediyor.