İstanbul Esenyurt'ta gaspçılar kadını metrelerce sürükledi

İstanbul Esenyurt'ta gaspçılar kadını metrelerce sürükledi

İstanbul Esenyurt’ta kapkaççı dehşeti yaşandı. Yolda yürümekte olan bir kadının yanına araçları ile yaklaşarak, kadının çantasını kapan gaspçılar, kadının çantasını bırakmak istemeyişi ile metrelerce kadını sürüklediler. Yaşanan dehşet anları ise kameralara yansıdı.

Kadın Çantasını Vermek İstemedi ve Sürüklendi
İstanbul Esenyurt’ta yaşanan olay dehşet anlarının yaşanmasına neden oldu. Esenyurt’ta bulunan Balıkyolu Mahallesi Ozanlar Caddesi’nde geçen Pazar gününde, bir otomobil içinde bulunan 4 şüpheli, yolda yürümekte olan yabancı uyruklu bir kadının yanına adres sorma bahanesi ile yaklaştılar. Aracın kadının yanına yaklaşması ile araç içindekilerin kollarını uzatarak kadının çantasını kapmaları ise aynı anda oldu. Ne olduğunu anlayamayan mağdur kadın ise çantasını bırakmak istemeyince araç ile sürüklemesine neden oldu.

Her ne kadar çantasını vermek istemese de aracın hızlanması ile çantasını bırakan kadından sonra şüpheliler hızla uzaklaştı. Bunun üzerine polis ekipleri şüphelileri yakalamak için geniş çaplı çalışma başlattılar. Esenyurt Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri tarafından yapılan incelemeler sonucunda civardaki güvenlik kamerası kayıtları incelendi. Kameralar sayesinde şüpheliler tespit edildi.

27 Ayrı Suçtan Sabıkalı Çıktı
Tespit işlemlerinin yapılmasının ardından güvenlik güçleri şüphelileri yakalamak için harekete geçtiler. Yapılan operasyon kapsamında dört şüpheli de kısa sürede yakalandı. Yakalanan şüphelilerin ise sabıka kayıtları oldukça kabarık çıktı. Buna göre yakalanan M.Y. isimli şahsın 27 ayrı suçtan sabıkası, yakalanan A.D. isimli şahsın 15 ayrı suçtan sabıkası, yakalanan H.Ş’nin 4 ayrı suçtan sabıkası, yakalanan H.Ş.’nin ise 1 suçtan sabıka kaydı olduğu anlaşıldı.

Ayrıca şüphelilerde kapkaç sonucunda almış oldukları kişilere ait iki telefon ve bir de çalıntı plaka da ele geçirildi. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde ise kadının metrelerce sürüklendiği ve şüphelilerin ise hızla araç ile uzaklaştıkları an be an kaydedilmiş durumda.