İstanbul Valisinden muhtarlara destek çağrısı geldi

İstanbul Valisinden muhtarlara destek çağrısı geldi

İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında, bugün yapılması planlanan denetimler öncesine İstanbul mahalle muhtarlarına kısa mesaj gönderilerek denetimler için destek talep edildi.

Muhtarlara Teşekkür Etti

İçişleri Bakanlığı genelgesi ile bugün başlayacak olan denetimler için İstanbul Valiliği de geniş çapta önlemler alıyor. Bu kapsamda “sağlık için hepimiz için” şiarı ile yapılacak denetimlerde başarılı sonuçların alınması için dayanışma ruhuyla hareket etmenin önemini vurgulayan Vali Yerlikaya, denetimler esnasında görev yapacak muhtarlara destekleri ve katkıları için teşekkürde bulundu.

Bu kapsamda toplamda 962 mahalle muhtarına hitap edecek şekilde Yerlikaya tarafından kısa mesaj gönderildi. Gönderilen kısa mesajda “kıymetli muhtarım, millet olarak Covid19 salgınıyla mücadele ediyor ve hayatı daha kontrollü yaşıyoruz. Mücadelenin başarısı için hepimiz tam bir işbirliği ve dayanışma ile hareket etmek zorundayız. İstanbul’da yapacağımız ‘sağlık için hepimiz için’ denetimlerine sizlerin de katkı ve desteklerini vermeniz çok önemli. Göstereceğiniz gayret için şimdiden teşekkür ediyorum,” ifadelerine yer verildi.

Denetimler Başlıyor

İstanbul genelinde bugün başlatılacak olan denetimlerde vatandaşların yoğun olarak bulundukları başta toplu taşıma araçları olmak üzere, yeme içme, eğlence yerleri, konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, çay bahçeleri, kahvehaneleri, nikah salonları, berber kuaförler, internet kafeler, taksi ve taksi durakları, otogar, park ve piknik alanları, lunapark, sinema salonları gibi pek çok yaşam alanı kontrol edilecek. Denetimlere ilçe kaymakamlıkları, belediye başkanları, sağlık, zabıta ekipleri, meslek odaları, mahalle muhtarları ve güvenlik güçleri katılacak. Salgınla mücadele için gerekli kurallara uygunluk göstermeyen kişi ya da firmalara ise salgınla mücadele kapsamında ön görülmüş olan cezai işlemler uygulanacak. Denetimlerin geniş bir çapta ülke genelinde de yapılması bekleniyor.