İstanbul'da 25 TL'lik gasp anı kameraya yansıdı

İstanbul'da 25 TL'lik gasp anı kameraya yansıdı

İstanbul Şişli’de meydana gelen gasp anı güvenlik kameralarına yansıdı. Gündüz vakti, işlek bir caddede önünü keserek para isteyen bir kişi, tehdit ettiği kişinin cebinde olan son parası 25 lirayı alarak olay yerinden uzaklaştı. Şüpheli daha sonra ise yakalandı.

Son Parasını Aldı
11 Eylül tarihinde meydana gelen olay, Şişli Büyükdere Caddesi üzerinde yaşlandı. Alınan bilgilere göre T.Y. ismindeki bir şüpheli cadde üzerinde yürümekte olan M.N.C isimli kişinin birden önünü kesti ve tehdit ederek para istedi. Tehdit ettiği M.N. C’nin para vermediği halde kendisine zarar vereceğini söyleyerek kişiyi tehdit eden şüpheli, M.N.C.’den ise parasının olmadığı yanıtını aldı. İlk olarak yolunu değiştirmeye çalışan M.N.C. şüpheliden kurtulmayı başaramadı. Daha sonra şüphenin peşinde olduğunu görmesiyle birlikte yanında olan son para olan 25 lirayı çıkararak T.Y’e verdi. Şüpheli ise parayı aldıktan sonra olay yerinden uzaklaşarak gitti. Cebindeki son parasını veren M.N.C ise karakola giderek şüpheliden şikayetçi oldu ve güvenlik güçleri harekete geçti.

 

Kısa Sürede Yakalandı
Şikayet üzerine harekete geçen güncelik güçleri çevredeki güvenlik kayıtlarını incelemeye aldılar. Güvenlik kameralarındaki görüntüler üzerine şüphelinin eşkalini tespit eden ekipler, çevrede geniş çaplı arama başlattılar. Çevrede yapılan araştırma sonucunda T.Y. kısa bir süre içinde yakalandı ve göz altına alındı. Kuştepe Polis Merkezi’ne götürülerek ifadesi alınan şüpheli, adliyeye sevk edildi ve adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

Kişi hakkında neden gasp yaptığı hakkında henüz bir açıklama gelmezken, yaşanan dehşet anları da güvenlik kameralarına an be an yansıdı. Güvenlik kamerası kaydında T.Y ısrarla M.N.C’nin peşinden geliyor ve en sonunda önüne geçerek gasp ettiği parayı alıyor. Parayı aldıktan sonra ise sakin adımlarla olay yerinden uzaklaştığı görülüyor.