İstanbul'da rezidanstaki intihar cinayet çıktı

İstanbul'da rezidanstaki intihar cinayet çıktı

İstanbul Esenyurt’ta bir rezidansın 10’uncu katından düşerek yaşamını kaybeden 25 yaşındaki Türkmenistan uyruklu Kurban Makyarov’un intiharı ile önemli gelişmeler yaşandı.

Gizemli İntihar Şüphesi

İstanbul Esenyurt semtinde Cumhuriyet mahallesinde bulunan bir rezidansın 10’uncu katında bulunan bir pencereden bir kişinin düştüğü ve intihar etmiş olacağı ihbarı üzerine olay yerine sevk edilen Esenyurt Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, yüksek katlı binanın penceresinden düşen kişinin 25 yaşındaki Türkmenistan uyruklu Kurban Makyarov olduğunu tespit ettiler. İlk belirlemelerde Makyarov’un intihar etmiş olacağı üzerinde durulurken, güvenlik ekipleri araştırma yapmaya başladılar. Araştırma sonucunda Makyarov’un düştüğü pencerenin olduğu dairenin bir günlüğüne Dilmira Alimuradova ile Soyave Admina isimli kişiler tarafından kiralandığı anlaşıldı.

Polislerin Dilmira Alimuradova ile Soyave Admina’nın ifadeleri almaları üzerine, iki kadın karakolda verdikleri ifadede dairede eğlendiklerini, Makyarov ile birlikte içki içtiklerini, Makyarov’un ise içkinin etkisiyle pencereyi açarak kendini aşağıya bıraktığını söylediler.

 

Polisler Şüpheli İfade Tespit Ettiler

Ancak iki kadının verdikleri ifadelerin çelişkiler taşımaları üzerine polis ekipleri rezidansta araştırma çalışmalarını devam ettirdiler. Yapılan araştırma sonucunda dairede biber gazı, plastik kelepçe, koli bandı ve makas gibi eşyalar bulununca polis ekipleri Dilmira Alimuradova ile Soyave Admina’yı göz altına aldılar. Göz altına bu sefer ayrı ayrı alınan kadınların, olayla ilgili çelişkili ve tutarsız ifadeler verdikleri görüldü. Sorgu devam ettikçe kadınlar Makyarov’u pencereden iterek öldürdüklerini itiraf ettiler.

İddiaya göre Dilmira Alimuradova sevgilisi Kurban Makyarov’un aleyhinde çeşitli söylentiler yaydığı ve buna sinirlendiği için tepki göstererek arkadaşı Soyave Admina ile cinayet planı hazırladılar. Erkek arkadaşı ile birlikte içki içtikten sonra iki kadın biber gazı sıkarak ellerini plastik kelepçe ile bağlamak istediler. Ancak çıkan arbede sonucunda ise Dilmira Alimuradova ve arkadaşı Makyarov’u pencereden atmak istediler. Arbedenin sürmesi üzerine Makyarov binanın 10’uncu katından aşağıya düşerek yaşamını olay yerinde kaybetti. Polis merkezindeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen iki kadın, cinayet tasarlamak ve eyleme geçirmek suçlarından ötürü tutuklanarak cezaevine gönderildiler.