İstanbul'da Samatya açıklarında balıkçı teknesi battı; 2 Ölü

İstanbul'da Samatya açıklarında balıkçı teknesi battı; 2 Ölü

İstanbul Fatih'te içinde 13 balıkçının olduğu tekne Samatya açıklarında devrildi. Teknenin altında kalan balıkçılardan 11 tanesi kurtarılırken 2 tanesi hayatını kaybetti. Yaşanan olayla ilgili kurtarılan balıkçılardan Abdullah Çelik açıklama yaptı.

Tekne Balıkları Taşıyamadı

İstanbul Fatih'te Samatya Sahili'nden balık tutmak için denizde açılan 13 balıçı ciddi bir tehlike ile karşı karşıya kaldı. Sabah saatlerinde gerçekleşen olayda sahilden 1 mil uzakta olan tekne yan yattı. Ağlarını çekmeye başlayan 13 balıkçının içinde olduğu tekne alabora oldu. Haber verilmesi üzerine olay yerine giden kurtarma ekipleri ve çevre balıkçılar 12 kişiyi sudan çıkardı. Deniz Liman Şune Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Komutanlığı bölgede uzun süre çalışma yürüttü. Durumu ağır olan balıkçı hastaneye kaldırılırken, kurtarılan 11 balıkçı Yenikapı'daki zabıta noktasına götürüldü. Hastaneye kaldırılan balıkçı tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Deniz polisi ise uzun süre arama yaptıktan sonra kurtarılamayan balıkçının cansız bedenine ulaştı.

Olayın üzerine kurtarılan balıkçılardan Abdullah Çelik yaşananları anlattı. Samatya açılarında 13 kişi balık tuttuklarını anlatan Çelik, ağları çekmeye başladıklarında teknenin yan yattığını söyledi. Abdullah Çelik baliğın çok fazla olduğunu ve teknenin bu ağırlığı kaldıramadığını anlattı. Herkesin panik olduğunu söyleyen balıkçı 2 arkadaşlarını kaybettiklerini de belirtti. Balıkçı 1 arkadaşlarının da 4,5 saatin sonunda bulunduğunu ancak durumunun iyi olduğunu sözlerine ekledi.

Ölen Balıkçıların Kimlikleri Belli Oldu

Samatya Sahili'nde yaşanan olaydan sonra hayatını kaybeden balıkçıların kimlikleri açıklandı. Ölen balıkçılardan Hasan Candan'ın 1 çocuğu olduğu ve Ordu'lu olduğu bildirildi. Diğer balıkçı ise 2 çocuk babası Nedim Akataş'tı. Ordulu olan balıkçıların naaşlarının memleketlerine gönderileceği açıklandı.