Jandarma uzman erbaş alımı başvurusu nasıl yapılır?

Jandarma uzman erbaş alımı başvurusu nasıl yapılır?

Adayların merakla beklediği 2021 yılı Jandarma Uzman Erbaş alımı başvuru kılavuzunun yayınlanmasının ardından başvurular alınmaya başlandı.

2021 yılı uzman erbaş alım başvuruları yayınlanan kılavuz ile belli oldu. Adaylar 21 Ocak ile 31 Ocak tarihleri arasında başvuruda bulunabilecek. Başvurular https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet sitesi üzerinde yapılacak. Başvuruları olumlu olan adaylar yapılacak sınava katılmaya hak kazanacak.
5000 sözleşmeli uzman erbaş alımı için başvurular Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel temin Sisteminden yapılacak. Sisteme e-devlet kapısı üzerinden yapılabilecek.

Jandarma Uzman Erbaş Başvuru Nasıl Yapılır?
Başvurular https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresinden yapılmaktadır. Web sitesi üzerinde personel öğrenci alım başvuruları ve sonuçları kısmından formun doldurulması gerekmektedir. Sınav tarihleri ayrıca https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris sayfasından duyurulacaktır. Bunun yanında adaylara herhangi bir posta ve benzeri gönderim sağlanmayacaktır. Sınav tarihi bildirilen adaylar sınav saatinde sınav yerinde olmak zorundalar. Aksi takdirde başka bir sınava dahil edilemeyeceklerdir.

Başvuruları Kabul Olan Adaylar Ne Yapmalı?
Uzman erbaş başvurusu kabul olanlar şu işlemleri yapmak zorundadır.
(1) Adaylardan 50 Türk lirası sınav ücreti alınacaktır. (Sınav ücretinin hangi hesap numarasına ne şekilde yatırılacağı başvuru sonuçları ile birlikte adaylara bildirilecektir.)
(2) Sınav ücretini yatırmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.
(3) Sınav aşamalarından önce belgelerin kontrol edilmesi işlemi esnasında sınav ücretini yatırdığına dair (T.C. Kimlik numarası, adı, soyadı ve sınav adı bilgisinin yer aldığı) dekont beyan edilecek olup;
(a) Sınava girmeyen, giremeyen, sınava alınmayan, sınavdan çıkarılan, sınavı geçersiz sayılan,
(b) Sınav aşamalarının herhangi birinde başarısız olan,
(c) Sağlık raporu ve güvenlik soruşturması/arşiv araştırması aşamalarının herhangi biri olumsuz sonuçlanan,
(ç) Sınav ücretini kendi adına yatırmayan adayların, sınav ücretleri iade edilmeyecektir.
Sınav ücretlerinin yatırılması ve sonrasında sınav takvimi ve diğer duyurular https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Personel Temin Sistemi ‘‘Sonuç Bilgileri’’ bölümü altında ‘‘Sonuçlarım’’ kısmında yapılacaktır. Adaylar temin takvimine göre duyuruları takip etmekle sorumludur. Adayların adreslerine herhangi bir tebligat gönderilmeyecektir. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Personel Temin Sisteminde yapılacak duyurular ile SMS bildirileri resmi tebligat niteliği taşımaktadır