Kadir Şeker tekrar mahkeme önüne çıkıyor

Kadir Şeker tekrar mahkeme önüne çıkıyor

Konya’da meydana gelen olay neticesinde bir süredir cezaevinde bulunan Kadir Şeker tekrar hakim karşısına çıkacak. 20 yaşındaki Kadir Şeker, Konya’da sevgilisini darp ettiği öne sürülen Özgür Duran’ı bıçaklayarak öldürdüğü için tutuklanmıştı.

Kavgayı Önlemeye Çalışırken Cinayet İşledi
5 Şubat 2020 tarihinde Konya’nın Selçuklu ilçesinde yaşanan olay cinayetle sonuçlanmıştı. Selçuklu ilçesi Yeni İstanbul Caddesi üzerinde bulunan Piri Reis parkında Ayşe D ve Özgür Duran çifti tartışmaya başladı. Antalya’dan Konya’ya gelerek yerleşen çiftin arasındaki tartışma önce evlerinde başladı ve daha sonra parka taşındı. Evdeki tartışmanın neticesinde parka giden Ayşe D.’yi Özgür Duran takip etti ve kendisini parkta buldu. Çift arasında iddialara göre kavga çıktı ve Özgür Duran Ayşe D.’yi dövmeye başladı. O esnada ise parktan geçmekte bulunan 20 yaşındaki Kadir Şeker de olaya müdahale etme gereği duydu. Yaşanan arbede sırasında Şeker’in elindeki bıçağı Özgür Duran’ın kalbine isabet etti. Olay yerinde Özgür Duran yaşamını kaybederken, tıp fakültesi hayalleri kurarak üniversite sınavına hazırlanan Kadir Şeker de cinayet kapsamında göz altına alındı.

 

Tekrar Mahkeme Karşısına Çıkıyor
Cinayet sonrasında gözaltına alınan Şeker, hemen adliyeye sevk edildi ve çıkarıldığı mahkeme tarafından kasten adam öldürme suçundan ötürü suçlu bulunup tutuklandı. Çıkarıldığı mahkeme tarafından 19 yıla kadar hapis istemi ile yargılanan Şeker, Konya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi e tutuklu yargılanmasına karar verildi. Bu kapsamda Şeker yarın tekrar 3’üncü kez hakim karşısına çıkacak. Duruşmada Cumhuriyet savcısının da mütalaa vermesi istenecek.
Şeker’in daha önce mahkemesi ertelenmiş ve koronavirüs testi de pozitif çıkmıştı. Ancak Şeker’in savunmasını ayrıntılı ve yüz yüze olarak yapmak istediği bu yüzden uzaktan bağlantı ile mahkemeye katılmak istemediği öğrenildi.