Kahvaltı için gittiği çifti öldürdü, ardından intihar etti

Kahvaltı için gittiği çifti öldürdü, ardından intihar etti

Zonguldak’a bağlı Alaplı ilçesinde yaşanan talihsiz olayda 3 kişi yaşamını kaybetti. Konuşmak için kahvaltıya gittiği çifti silahla vurarak öldüren şahıs, daha sonra olay yerinden kaçtı ve farklı bir bölgede aracında aynı silah ile intihar etti.

Kahvaltı İçin Gitti Dehşet Saçtı
Edinilen bilgilere göre dehşet verici olay, sabah saatlerinde Zonguldak’ın Alaplı ilçesine bağlı 690 Evler Mahallesi G-3 blokta yaşandı. İsmi Cevat Saydam olduğu öğrenilen şahıs, konuşmak ve kahvaltı etmek için Hüseyin Kumuz’u ziyaret etmek istedi. 45 yaşındaki Hüseyin Kumuz ve 40 yaşındaki Cemile Kumuz çifti ile beraber kahvaltısını sürdüren 59 yaşındaki Saydam, öne sürülen iddiaya göre Kumuz’un 17 yaşındaki kızına gelen bir SMS üzerinden aralarında tartışma yaşadı.
Kısa süre içerisinde tartışmanın kavgaya dönüşmesi halinde ise Saydam, yanında bulunan tabanca ile Kumuz çiftine ateş açtı. Olay yerine yaşamını kaybeden Kumuz çiftine açtığı ateş sonrasında Saydam da 67 AAS 846 plaka numaralı aracına binerek olay yerinden kaçtı.

 

Aracında İntihar Etti
Kumuz çiftini öldürdükten sonra olay yerinden uzaklaşan Saydam’ın aracı ise bu esnada üst yoldan alt yola düştü. Çevredekiler ise olayın bir kaza olduğunu düşünerek olay yerine sağlık ekipleri ve güvenlik güçlerini istediler. Zaman geçirmeden olay yerine intikal eden sağlık çalışanları ve polis ekipleri, Saydam’ın ağır yaralı olduğunu gördüler.

 

Ancak Saydam hakkında yapılan tetkikler sonucunda Saydam’ın kazadan dolayı değil tabanca ile başına ateş etmek suretiyle ağır yaralı olduğu anlaşıldı. Hemen Alaplı Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Saydam, hastanede yapılan müdahalelere rağmen ise kurtarılamadı ve yaşamını kaybetti.

 

Polis ekipleri ise Saydam’ın aracının olduğu yerde ve Kumuz çiftinin öldürüldüğü evde güvenlik önlemleri aldılar. Cumhuriyet Savcısının yapmış olduğu inceleme sonrası Kumuz çiftinin cesetleri otopsi için morga kaldırıldı. Soruşturma devam ediyor.

UYARI: Yazılan yorumlar sondurum.com’un görüşlerini yansıtmaz, yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir.