Kendini hoca olarak tanıtan adam tacizden tutuklandı

Kendini hoca olarak tanıtan adam tacizden tutuklandı

İstanbul’da meydana gelen olayda, kendisini özellikle internet üzerinden ilahiyat hocası olarak tanıtan bir kişi, kadınların evliliklerini kurtarma vaadi ile taciz ve istismarda bulundu. Hakkında şikayet olması nedeniyle ilahiyatçı Burhan D. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kendini İlahiyatçı Olarak Tanıttı

İstanbul’da meydana gelen olayda pek çok kadın mağdur oldu. Olayın açığa çıkmasına ise mağdur olan kadınlardan birisinin polise şikayetçi olması neden oldu. İstanbul Esenler’de polis merkezine gelen E.B. polislere verdiği ifadede eşi S.S.B ile aralarının kötü olduğunda aralarında bulunan imam nikahını bozduklarını ve nikahlarını da tazelemek için mahalleden tanıdıkları olan Burhan D. isimli şahsı çağırdıklarını, nikah tazeleme için gelen Burhan D.’nin ise kendilerinden nikah tazeleme için kişi başı bin 600 liradan 3 bin 200 lira para istemiş olduğunu, eşini de ayrı odaya aldığını ve daha sonra da Burhan D.’nin aynı yöntemle bir başka kadını taciz ettiğini öğrendiğinde, dolandırıldıklarını anladığını ve şikayetçi olduğunu ifade etti.

Yapılan şikayet neticesinde harekete geçen Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Esenler Kemer Mahallesi’nde oturan Burhan D.’yi bulunduğu evde yakaladılar ve gözaltına aldılar. Sorgulaması hemen yapılan Burhan D. hakkında nitelikli dolandırıcılık ve cinsel taciz suçlarından ötürü daha önce kaydının olduğu anlaşıldı.

Cezaevine Gönderildi

Emniyette yapılan sorgulama ve diğer işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli, burada mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şüphelinin daha önce de aynı yöntemler ile pek çok kadını dolandırdığı, tacizde bulunduğu anlaşıldı. Ayrıca şüphelinin PKK toplantılarında da dua ettiği anlaşıldı. Şüphelinin kendini hoca ve ilahiyatçı olarak tanıtarak, yıllardır dua okuyarak, mevlutlere katılarak, imam nikahı kıyarak para kazandığı ve bu tür yöntemler kapsamında pek çok istismar olayına karıştığı da ortaya çıktı.