Komşusunu dehşet verici şekilde öldürdü, cesedini sakladı

Komşusunu dehşet verici şekilde öldürdü, cesedini sakladı

Kayseri’de meydana gelen olay tüyler ürpertti. Afgan uyruklu Z.H. tartışmış olduğu komşusu yine Afgan uyruklu Tamim Mirza’yı korkunç bir şekilde öldürdü. Başını taşla ezerek öldürdüğü komşusunun cesedini ise tepeden attı, üzerini kuru otlar ile kapattı.

Kayseri’de Korkunç Cinayet

Korkunç olay dün gece saatlerinde Kayseri Melikgazi ilçesi Battalgazi Mahallesi Morkaya Sokak’ta meydana geldi. Öne sürülen iddiaya göre Organize Sanayi Bölgesi’nde bir fabrikada işçi olarak çalışmakta olan Afgan uyruklu 23 yaşındaki Tamim Mirza, kendisi gibi Afgan uyruklu olan Z.H. ile sokakta karşılaştı. İkili arasında henüz bilinmeyen bir nedenden ötürü tartışma çıktı ve çıkan tartışma kısa süre içerisinde kavgaya dönüştü. Z.H. bu esnada eline geçirdiği taş ile Mirza’nın başına vurdu ve ölümüne neden oldu.

Taş ile öldürmesine rağmen Z.H. bununla yetinmedi ve Tamim Mirza’yı olayın yaşanmış olduğu 5 metrelik tepeden aşağıya doğru attı. Daha sonra tepeden inerek ölen komşusunun cansız bedenini saklamak istedi. Bunun için de yol kenarında bulunan istimlak duvarından taşlar aldı ve cansız bedenin üzerini taşlar ile ördü. Sonra kuru otlar ile taşları da örten Z.H. olay yerinden ayrıldı. Durumu fark etmiş olan bir mahalle sakini ise hemen güvenlik güçlerine haber verdi. Kısa süre içerisinde olay yerine gelen güvenlik güçleri ise bölgede arama yaptılar ve arama çalışmaları sonucunda Tamim Mirza’nın taşla ezilmiş ve saklanmış cesedini buldular.

Zanlı Yakalandı

Katil zanlısı olan ve olay yerinden kaçan Z.H. ise polis ekipleri tarafından yapılan çalışma sonucunda kısa sürede yakalanarak göz altına alındı. Tamim Mirza’nın cesedi ise olay yerinde yapılan ilk incelemelerin ardından Kayseri Devlet Hastanesi morguna sevk edildi. Z.H.nin hangi gerekçeler ile komşusunu öldürmüş olduğu emniyette yapılan sorgulamasının ardından belli olacak. Olayla ilgili olarak başlatılan soruşturma ise devam ediyor.

Tamim Mirza’nın bir süre önce Afgan iç savaşından kaçarak Türkiye’ye geldiği ve çeşitli işler yaptıktan sonra en son bir fabrikada işçi olarak çalışmakta olduğu öğrenildi. Mirza’nın Türkiye’de yakınlarının bulunmaması halinde kimsesizler mezarlığına defnedilmesi bekleniyor.