Köpeklerin bulduğu kafatası olayında 4 gözaltı

Köpeklerin bulduğu kafatası olayında 4 gözaltı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bulunan kafatasının kime ait olduğu bulundu. Bulunan kafatası ile ilgili olarak göz altına alınan 4 kişi adliyeye sevk edildi. Kafatası olayının ayrıntıları henüz belli değil.

Çiko isimli köpeğin bulduğu kafatası ile başlayan cinayet olayında yeni gelişmler yaşandı. Kafatasının tersane boyacısı Mehmet Ali Koran'a ait olduğu anlaşılırken, cinayet şüphesi ile 4 kişi de göz altına alındı.

 

Kafatası Geçen Seneden Beri Kayıp Olan Tersane Boyacısının Çıktı
Muğla'nın Bodrum ilçesinde İçmeler Mahallesindeki tersanede çalışan işçilerin baktığı köpek Çiko yaklaşık 1,5 ay önce bir kafatası bulmuştu. Köpeğin kafatasını getirmesi ile tersane müdürü Ali Efe polise haber verdi. İhbar üzerine bölgeye gelen polisler bulunan kafatasını DNA testi için Muğla Adli Tıp Kurumu'na gönderdiler.

 

Adli tıp sonucunun gelmesi ile olayda çeşitli gelişmeler yaşandı.
2019 Aralık ayrından beri kayıp olan tersane boyacısı Mehmet Ali Koran'a ait olduğu düşünülen kafatası ile ilgili drone çalışması da yapılmıştı. Muğla İl Jamdarma Komutanlığının köpeği de ormalık alanı taramıştı. Tersanenin işletmecisi Ali Efe ve diğer işçilerin ifadelerinin de alınmasına rağmen herhangi bir sonuca ulaşılamamıştı. Adli tıp sonucunun gelmesi ve kafatasının Mehmet Ali Koran'a ait olduğunun anlaşılması ile beraber 4 kişi gözaltına alındı.

 

Gözaltına Alınan 4 Kişi Adliyeye Sevk Edildi
Muğla Adli Tıp Kurumu'nda yapılan inceleme sonucu kafatasının Mehmet Ali Koran'a ait olduğunun kesinleşmesi ile konu ile ilgili araştırmalar arttı. Soruşturmanın derinleştirilmesi ile beraber Mehmet Ali Koran ile arkadaş olan 4 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheli kişilerin ifadeleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilecekleri açıklandı.