Kurye gaspçıları polis ve güvenlik görevlisini bıçakladılar

Kurye gaspçıları polis ve güvenlik görevlisini bıçakladılar

Motosikletli kuryeyi gasp etmek isteyen iki kişi, olaya müdahale etmek isteyen polis ve özel güvenlik görevlisine saldırarak görevlilerin yaralanmasına neden oldu.

Motosikletli Kuryeyi Gasp Etmek İstediler

Dün gece saat 03,30 sularında meydana gelen olayda bir polis memuru ve bir özel güvenlik görevlisi saldırganların bıçakla saldırısı nedeniyle yaralandı. İstanbul Kadıköy Merdivenköy Mahallesi Seyhan Sokak’ta meydana gelen olayda, iddialara göre sokaktan geçmekte olan motosikletli bir kurye iki kişi tarafından durduruldu ve gasp edilmek istendi. Olayı evinden görerek müdahale etmek için dışarıya çıkan 1 polis memuru ve sitenin özel güvenlik görevlisi ise saldırganlar tarafından yaralandılar.

Olay yerine haber verilmesi üzerine çok sayıda polis ekibi ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekipleri hemen olay yerinde karnından yaralanmış olan polis memuruna ve kolundan yaralanmış özel güvenlik görevlisine ilk müdahaleyi yaptılar ve ardından yaralıları Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdılar.

Zanlılardan Birisi Yakalandı, Diğeri Aranıyor

Olay yerine gelen polis ekipleri tarafından çevrede kısa sürede geniş güvenlik önlemleri alındı. Hemen olayın yaşandığı bölgedeki güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye alan ekipler, zanlıların eşkallerini belirleyerek kısa sürede zanlılardan birisini yakalamayı başardılar. Yakalanan zanlı hemen göz altına alınırken, kaçan diğer zanlının ise yakalanması için çalışmalar sürdürülüyor.

Olaya tanık olan sokak sakinleri ise yaşanan dehşet dolu anları anlattılar. Komşulardan E. A gazetecilere olayı; “önce bir bağrışma sesi duyuldu ve sonra merak ederek dışarıya çıktım. Polis olan arkadaşı karnından bıçakladılar, güvenlik görevlisini ise kolundan bıçakladılar. Gasp yapmaya çalışıyorlardı burada ama neyse ki arkadaşlar araya girince kaçtılar,” sözleri ile açıkladı.