Meral Akşener, Özdağ'ın FETÖ iddialarına cevap verdi

Meral Akşener, Özdağ'ın FETÖ iddialarına cevap verdi

İyi Parti genel başkanı olan Meral Akşener, İyi Parti’nin milletvekili ve kurucuları arasında bulunan Ümit Özdağ’ın iddiaları hakkında açıklamalarda bulundu. Akşener konuyla ilgili olarak “partimizin içinde demokrasi mücadelesini güçlendiriyoruz,” dedi.

İddialara Yanıt Verdi

İyi Parti genel başkanı Meral Akşener, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki grup toplantısının ardından basın mensuplarının yönelttikleri soruları yanıtladı. Akşener, partisinin İstanbul Milletvekili olan Ümit Özdağ’ın katılmış olduğu bir televizyon programında sarf ettiği İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ bağlantısı ile ilgili olarak; “Sayın Buğra Kavuncu bugün, Sayın Özdağ’ın sözlerini, öne sürdüğü iddiaları ispatlamak için bir imkân sunuyor. Kendisine ilgili konuyla ilgili suç duyurusunda bulunacak,” dedi.

Akşener ayrıca gazetecilere gündeme dair açıklamalarda da bulundu. AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı; “partisine küsen genel başkan, milletvekili istifaları, kongre liste oyunları derken şimdi de malum tartışma, bekleyin grup dahi kuramayacaklar,” sözlerine tepki gösterdi. Konuyla ilgili olarak Akşener şunları söyledi; “benim arkadaşlarımın ne konuştukları değil de bugün AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın neler söylediği önemli. Biz demokrasi mücadelesi vererek bugüne geldik. Partimiz içinde de o demokrasi mücadelesini güçlendirmeye uğraşıyoruz. Bu yolculuk boyunca ise hatalar ya da kusurlar elbette olabiliyor. Ancak büyük bir özen ve dikkat ile her şeye rağmen demokrasiyi içselleştirmeye çalışıyoruz. Çünkü hepimiz, buna ben de dahil, çok otoriter sistemlerden geliyoruz. Nefes almanın patron izninde olduğu sistemlerden geliyoruz,” dedi.

“Fikirleri Söylemek Çok Önemli”

Akşener konuşmasına şu şekilde devam etti: “Haliyle hür iradeleriyle partimizde, yönetimde, milletvekili olarak görev yapan tüm arkadaşlarımın hür iradeleri ile fikirlerini söyleyebilmelerinin çok önemli olduğunu düşünüyor ve partimize de zenginlik kattığına inanıyorum. Bu konuda da direnmeye, demokrasiyi içselleştirmeye devam edeceğim,” dedi.

Ayrıca Akşener gruplaşma konusunda da anımsatma yaparak; “Şimdi ilginç olan sayın Ümit Özdağ’ın, sayın Aytun Çıray’ın ölçü kaçsa da fikirlerine saygı duydum. Grev ve protesto eylemlerine de saygı duydum. Benim konuştuğum grup toplantılarına katılmamalarına da saygı duydum. Fakat Bülent Turan’ın ortaya koyduğu fikirler benim için manidar oldu,” şeklinde konuştu.