MHP Genel Başkanı Bahçeli: Ermenistan ya çekilecektir ya ezilecektir

MHP Genel Başkanı Bahçeli: Ermenistan ya çekilecektir ya ezilecektir

Parti grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli'nin Ermenistan'ı düşman olarak tariflemesi ve konu hakkındaki çarpıcı açıklamaları gündeme bomba gibi düştü.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Konuşmasında Ermenistan- Azerbaycan çatışmasına değinen MHP lideri Azerbaycan'ın her şekilde bu çatışmanın kazananı olacağını söyledi.

Devlet Bahçeli Azerbaycan'ın Askeri Başarısının Siyaseten Onaylanması Gerektiğini Söyledi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli MHP parti grup toplantısında yaptığı konuşmada Ermenistan ve Azerbeycan arasındaki çatışmayı gündeme getirdi. Devlet Bahçeli Ermenistan ve Azerbaycan arasında yapılacak ateşkes, dialog ya da herhangi müzakereci bir tavrı tuzak olarak değerlendirdi.

Konuşmasında Ermenistan'dan "mütecaviz düşman" olarak bahseden Devlet Bahçeli müzakereye neden karşı olduğunu da açıkladı. Bahçeli askeri başarı tasdik edilmeden kurulacak her masa tavizdir diyerek, iki ülke arasındaki çatışmada Azerbaycan'ın askeri başarısının onaylanmasına ihtiyaç olduğunu belirtti. Devlet Bahçeli " Ermenistan'ın silahlı çeteleri ya Dağlık Karabağ'dan çekilecekler ya ezileceklerdir" sözleri ile Azerbaycan'ın her türlü bu mücadeleden galip çıkacağını vurguladı.
Devlet Bahçeli'nin yaptığı konuşmada Ermenistan hakkındaki söylemleri ve çarpıcı açıklamaları gündemi sarstı.

Dağlık Karabağ'a Azerbaycan Bayrağı Dikilmelidir
Devlet Bahçeli konuşmasında tek çözümün Ermenistan'ın işgal ettiği Türk topraklarından çekilmesi olduğunu söyledi. Dağlık Karabağ'a Azerbaycan bayrağının dikilmesinin dışında bir çözüm göremeyen Bahçeli, masada yapılacak anlaşmaların hiçbirine sıcak bakmadığını ifade etti.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Güney Kafkasya'da gördüğü tek çözüm yolunun Ermenistan'ın topraklardan çekilmesi olması ve hiçbir şekilde müzakerecibir tavra girilmemesi gerektiğini söylemesi ve bunu yenilgi olarak değerlendirmesi, kimi çevrelerden destek alırken, kimileri tarafından da eleştirildi.