Muharrem İnce İstanbul Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu

Muharrem İnce İstanbul Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu

CHP’li Muharrem İnce daha önceden Sivas’ta başlatacağını duyurduğu “Memleket Hareketi” için hareket etmeden önce İstanbul Havalimanı’nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“Memleket Hareketi” Başlıyor

Bir süre önce açıkladığı Memleket Hareketi için hareket etmeye hazırlanan Muharrem İnce, bugün Sivas’ta hareketini başlatacak. Sabah erken saatlerde Sivas’a gitmek için İstanbul Havalimanı’na gelen İnce, VIP bölümü girişi öncesinde kendisini karşılayan basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Sivas’ta başlayacak olan hareket için İnce, “Öncelikle kendimizi korumamız gerekiyor, bu yüzden herkese bu yönde uyarılarım olacak. Sosyal mesafe, maske ve hijyene çok dikkat edeceğiz. Hareketin özetini yaparsak, bu hareket Türkiye’nin bereketi olacak,” şeklinde konuştu.

Dilekçe Hakkındaki Soruları Yanıtladı

Yalova’da CHP’li bir parti üyesinin Merkez Disiplin Kurulu’nda değerlendirilmesi için kendisi hakkında dilekçe vermesine de değinen İnce, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “bir parti üyemizin verdiği dilekçe, geçerliliği yok,” demiş olmasına karşılık İnce de konuyla ilgili “Benim bu türden kaygılarım ve korkularım yok. Olanları ben çoktan unuttum. Ama tabii bir kaygım ve korkum bulunuyor. Gelecekte amca, ağabey, dede Muharrem Bey ‘ya memleket yanarken, kuşatılmışken sesini çıkarmadın, bir milletvekilliğine razı oldun, bir grup başkan vekilliğine razı oldun’ demesinler. Çocuklar gelecekte benden hesap sormasınlar yeter. Gerisi hiç önemli değil,” şeklinde beyanda bulundu.

Aynı zamanda başlatacağı hareket ile ilgili olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da “itirazımız yok,” değerlendirmesi için İnce, “itiraz olmamasına teşekkür ederim,” şeklinde karşılık verdi. İnce’nin başlatacağı hareket, bugün itibariyle Sivas’tan başlayarak Anadolu’nun pek çok bölgesini kapsayacak. Nasıl biteceğine dair ise henüz herhangi bir bilgi bulunmuyor.