Muharrem İnce yakın zamanda manifesto açıklayacak

Muharrem İnce yakın zamanda manifesto açıklayacak

Yakın zamanda “Anadolu Turu”na çıkan CHP’li Muharrem İnce gezisiyle ilgili açıklamalarda bulundu. İnce “81 ili tamamladıktan sonra büyük ilçeleri gezeceğiz.29 Ekim’de de bir araya gelip manifesto yayınlayacağız,” dedi.

Memleket Hareketi Devam Ediyor

CHP’li Yalova eski milletvekili Muharrem İnce tarafından başlatılan Memleket Hareketi programı devam ediyor. İnce, bu kapsamda 4 Eylül’de Sivas’ta başlattığı hareket kapsamında dün akşam saatlerinde Erzincan’dan Tokat’a geldi. İnce sabah saatlerinde Tokat Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Ali Çelik’i ziyaret etti. Ziyaret ise basına kapalı bir halde gerçekleşti. Daha sonra ise esnaf ziyareti yapan Muharrem İnce, bölge sakinleri ile sohbet etti. Ziyaret esnasında bir yurttaşın “İnşallah sen parti kurarsın ağabey, bence ayrıl oradan, cumhurbaşkanlığı seçiminde aldığınız oyu biliyoruz,” demesi üzerine İnce de “parti mi kurayım?” şeklinde yanıt verdi.

Manifesto Yakında Açıklanacak

İnce programı kapsamında esnaf ziyaretlerini sürdürdü ve ziyaret sonrasında basın açıklaması yaptı. Buna göre İnce, 30 yıl önce Tokat’ta askerlik yaptığını ifade ederek konuşmasını şöyle sürdürdü: “30 yıl önce bugün bu şehrin sokaklarında hafa sonu iznine çıkmış bir askerdim. Ben fizik öğretmeniyim. Elimde tüfek, herkesin yemek yediği sırada ben kapıda beklerdim. Kendimi çok kötü hissederdim. İşe yaramadığımı düşünürdüm. Daha önemli bir iş yapmalıyım diye askerde düşünürdüm. Memleket Hareketi kurucusu arkadaşlarım ile birlikte Türkiye’yi karış karış dolaşıyoruz. Şimdiye değin 42 ile gittik. 81 ili tamamlayıp daha sonra da büyük ilçeleri gezeceğiz. 29 Ekim’de hepimiz bir araya gelerek manifesto yazmaya başlayacağız. Kısa süre içinde de manifestoyu açıklayacağız,” dedi.

Aynı zamanda İnce, Azerbaycan’ın da yanında olduklarını belirterek Nahçıvan’a da geçmek istediklerini ancak güvenlik gerekçeleri ile geçişlerine izin verilmediğini, Azerbaycan’ın her zaman yanında olduklarını söyledi.