Muhittin Böcek’in Sağlık durumunda önemli gelişme

Muhittin Böcek’in Sağlık durumunda önemli gelişme

Bir süredir yakalandığı koronavirüs yüzünden tedavisi devam eden Antalya Büyükşehir Belediyesi başkanına Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş tarafından ziyaret gerçekleştirildi.

Hastanede Ziyaret Etti
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş bir süredir koronavirüs tedavisi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i ziyaret etti. Böcek’in tedavi gördüğü Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde ziyaret eden Savaş, Böcek’in durumuyla ilgili olarak da açıklamalar da bulundu. Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya’nın da bulunduğu ziyarette Savaş, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Hacıarifoğlu ve Muhittin Böcek’in ağabeyi Şadi Böcek ile görüştü.

 

Klik mikrobiyoloji ve enfeksiyon uzmanı da olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş hastane ziyareti sonrasında ise açıklamalarda bulundu. “Başkan Böcek’in ağabeyi ile görüştüm. İyi gelişmeler olduğunu ifade etti. Enfeksiyon tamamen eradikasyona (yok olmaya) uğramış. Akciğerde oluşan dejenerasyon da inşallah yerini yenilenmeye bırakacak. Başkanımız da bu sayede hızlı bir şekilde toparlar. Bir an önce başkanımızı aramızda görmek istiyoruz,” diye konuştu.

 

Süreç Hâlâ Kritik
Öte yandan Akdeniz Üniversitesi Başhekimliği tarafından da Başkan Böcek’in durumu hakkında bugün açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada; “Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Muhittin Böcek’in yoğun bakımdaki tedavisi ve takibi devam etmektedir. Alanlarında yetkin olan klinisyen öğretim üyelerimiz ile modern tıbbın tüm imkânları kullanılarak hastamızın takibi yoğun ve eksiksiz bir şekilde sürüyor. Hastamızın kritik süreci devam etmekle beraber son 24 saat içinde herhangi bir olumsuz gelişme yaşanmadı,” ifadeleri kullanıldı.

 

Yoğun bakımda tedavi görmekte olan Böcek’in ise dün gece saatlerinde yavaş yavaş uyandırıldığı ve solunum kaslarının iyileşmesi için de zamana gereksinim olduğu ifade edildi.