Nihat Hatipoğlu bira içen kızları görünce hayretler içinde kaldı

Nihat Hatipoğlu bira içen kızları görünce hayretler içinde kaldı

Nihat Hatipoğlu, Sabah gazetesinde kaleme aldığı köşe yazısında, bir şehirde sokak ortasında yürürken genç kızların bira içtiğini görünce hayretler içinde kaldığını yazdı.

Hayretler İçinde Kaldı

Koronavirüse yakalanan ve virüsü atlatan televizyon programlarının ünlü ilahiyatçı ismi Nihat Hatipoğlu, bugünkü köşesinde yakın zamanda başına gelen ve kendisini çok şaşırtan bir olaya yer verdi. Hatipoğlu, ismini vermediği bir şehirde sokakta yürürken bira içen genç kızlara denk geldiğini ve bu görüntüden ürküntü duyduğunu aktardı.

Gençleri Kim Zehirliyor başlıklı köşe yazısında, Hatipoğlu şu ifadelere yer verdi: “Bir şehirde, bir sokaktan hayretler içinde geçtim. O sokak genç kız ve erkeklerin daha yoğun geldikleri bir yermiş ve dışarıdan bir Avrupa merkezini yansıtıyordu. Dışarıda dört genç kız bira içiyordu. Yüzümde maske vardı ve beni tanıyarak biralarını sakladılar. Yüzlerinde mahcup bir gülümseme oluştu ve ‘hocamız geçiyor’ dediklerini duydum. Edep ve saygı gösterdiler. Ama oradakiler de bu ülkenin çocukları. Onları yok saymak yerine kabul etmek ve öyle hareket etmek gerekli. O gençleri de asli karakterlerine yönlendirecek yol takip edilmeli. Yoksa gelecekte köprü altında vücuduna zehir enjekte eden genç bedenlere şahit olabiliriz,” dedi.

 

Meslektaşlarına Uyarı Yaptı

Gençlerin asli karakterinin ne olacağına dair herhangi bir açıklama yapmayan Hatipoğlu, meslektaşlarını da yazısının devamında uyardı. İlahiyatçı meslektaşlarına ahlakçı insan yetiştirmeleri yönünde tavsiyelerinde bulunan Hatipoğlu şu ifadeleri kullandı: “Biz ilahiyatçıların sorun veren konumda olmamız mesleği doğru olarak icra etmemek anlamına gelir. Kafa karıştıran değil, iyi insan, temiz ve inançlı insan, ahlaklı ve adilane insan oluşturacak şekilde dini anlatmamız gerekiyor. Ahirette insanoğlunun vicdanında duruşumuz ve yaptıklarımız yargılanacak. Çünkü ahirette niyetlerimiz yargılanacak,” şeklinde tavsiyelerde bulundu.

Nihat Hatipoğlu özellikle kamuoyunda televizyonda yayınlanan dini programlardan ötürü geniş kesimler tarafından tanınıyor. Hatipoğlu yakın zamanda yaptığı programlardan 600 bin TL alması ile gündeme gelmiş, konuyla ilgili iddiaları reddetmiş, yakın zamanda ise koronavirüse yakalanmış ve tedavi görerek sağlığına kavuşmuştu.