Ömer Çelik, 12 Eylül katliam rejiminin başladığı gündü

Ömer Çelik, 12 Eylül katliam rejiminin başladığı gündü

Ak Parti sözcüsü Ömer Çelik tarafından 12 Eylül nedeniyle açıklamalar yapıldı. Çelik; “12 Eylül tarihi katliam rejiminin başladığı gündü. Vatan hainliği tüm darbelerin tek ideolojisi olmaktadır. Millete silah doğrultan kimselerden daha ahlaksız ve hain kimseler yoktur,” dedi.

Sosyal Medyadan Açıklama Yaptı

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulundu. 12 Eylül 1980 darbesinin yapılma tarihi nedeniyle konuşan Çelik, darbenin üzerinden 40 yıl geçmiş olmasına rağmen acılarının hâlâ devam ettiğini belirtti ve “her darbe vatana ihanettir,” sözlerini kullandı. Sözlerine ise Çelik şu şekilde devam etti; “gerekçesi her ne olursa olsun milletin vatanı korumak için vermiş olduğu silahı millete doğrultmak vatan hainliğidir. Tarih göstermektedir ki her darbe vatanı işgal girişimidir. Milli iradeyi çalmak isteyen darbeciler, arkalarına saklandıkları kavramlarla ülkenin varlıklarını gasp etmişlerdir. Bu yüzden darbeciler her cümlede ‘vatan için’ diye adım attılar ama her adımda vatana ihanet ettiler,” şeklinde devam etti.

“Millet Düşmanları”

Sözcü Ömer Çelik, açıklamalarını daha genişleterek darbeciler ya da darbeyi kendileri lehinde kullananlar için de önemli açıklamalar yaptı. “Hukuksuz vatanseverlik. Hukuk dışı vatanseverlik darbecilerin en süslü yalanlarından birisidir. 12 Eylül katliam rejiminin başladığı tarihti. Sağcı ya da solcu darbe olmaz, darbe vatan hainliğidir. Millete silah doğrultandan daha ahlaksız ve daha hain kimse yoktur. Bu ihanetin son hamlesi en son millet iradesine çarparak parçalandı. Tüm darbeciler, tarihin karanlık kişileri olarak milletin vicdanlarında ebediyen mahkum edildiler. Adalet hükmünü verdi ve veriyor. Düşmanlar darbe silahlarını bir daha asla kullanamayacaklar. Darbecilik millete düşmanlık yapmaktır. Milli iradeye silah çekmiş olan düşmandı,” şeklinde açıklamasını sonlandıran Çelik, darbecilerin ve milleti kendi çıkarları için kullananlara karşı böylelikle tepkisini dile getirdi.