Oyuncu Ahmet Kural'a 1,5 yıl hapis cezası istemi

Oyuncu Ahmet Kural'a 1,5 yıl hapis cezası istemi

İstanbul Üsküdar’da alkollü araç kullanmaktan peşi sıra iki araca çarpan, bir kişinin de yaralanmasına neden olan oyuncu Ahmet Kural hakkında “bilinçli taksir ile bir kişinin yaralanmasına neden olmak suçundan,” ötürü 1,5 yıla kadar hapis cezası istendi.

Soruşturma Tamamlandı

İstanbul Üsküdar’da 9 Şubat 2020 tarihinde alkollü araç kullanmaktan dolayı iki araca çarpan ve bunun sonucunda da bir kişinin yaralanmasına neden olan oyuncu Ahmet Kural hakkında yürütülmekte olan soruşturma tamamlandı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülmekte olan soruşturma kapsamında hazırlanan iddianame kapsamında Ahmet Kural’ın kullanmış olduğu araç ile peş peşe iki araca çarptığı ve zincirleme trafik kazasına ve Nursen K. isimli kişinin de yaralanmasına neden olduğu, Nursel K.nin olayın ardından Kural’dan şikayetçi olduğu vurgulandı.

Şüpheli Kural ise polis ifadesinde trafikte seyir halinde iken zincirleme trafik kazasına karıştığını ve 1,85 alkollü olduğunu kabul etmediğini ve sınırı geçmeyecek şekilde az alkol almış olduğunu söylediği ifade edildi. Kaza sonrasında yapılan ölçümlerde ise şüpheli Kural’ın 1,85 promil alkollü olduğu iddianamede belirtildi. Aynı zamanda iddianamede “Yargıtay’ın yerleşik hükümleri ile de sabit olunduğu üzere 1,00 promilden fazla alkol miktarı güvenli sürüş yeteneğini ortadan kaldırmakta, bilinçli taksir hükümlerinin uygulanmasını gerektirdiği,” ifade edildi.

1,5 Yıl Hapis Cezası İstemi

Suçun uzlaşmaya tabi olduğu ancak tarafların uzlaşmayı kabul etmedikleri belirtilerek, iddianamede Kural’ın “bilinçli taksir ile bir kişinin yaralanmasına neden olmak,” suçundan ötürü 4 aydan 1,5 yıla kadar hapis cezası istemi ile cezalandırılması talep edildi. İddianamenin gönderilmiş olduğu İstanbul Anadolu 37’nci Ceza Mahkemesi ise iddianameyi kabul etti ve duruşma günü verdi.

1982 tarihinde doğan Kural, Kütahya’da dünyaya gelmiştir. Konservatuarda okuyan ablası sayesinde oyuncu olmaya karar veren kural, lise yıllarında tiyatro çalışmalarına katılmıştır. Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema Bölümünden mezundur. Bilkent Üniversitesinde ise yüksek lisans yapmıştır. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde ise oyunculuk eğitimleri almıştır. Eğitimine devam ettiği sırada Levent Kırca tiyatrosu kadrosuna dahil oldu ve daha sonra çeşitli dizilerde ve filmlerde rol aldı.