Pınar Gültekin'in katili için ağırlaştırılmış müebbet istendi

Pınar Gültekin'in katili için ağırlaştırılmış müebbet istendi

Pınar Gültekin’in katili Cemal Metin Avcı hakkında “canavarca hisle öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması istendi.

Pınar Gültekin Davasında Karara İtiraz

Ailenin avukatı Rezan Epezdömer, karara itiraz etmek için Muğla’ya geldi. Pınar Gültekin cinayetine yönelik Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından cinayet zanlısının annesi A. Avcı, babası S. Avcı ve akrabası Şükrü Gökhan O. hakkında kovuşturma yapılmasına lüzum olmadığı kararına avukat Rezan Epezdömer nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine başvurarak itiraz etti.

Epezdömer, iddianamenin iki şüpheli için tanzim edildiğini ve geriye kalan üç şüpheli için takipsizlik kararı verildiğini dile getirdi ve şunları söyledi:

"İddianamenin kabulüyle soruşturmanın gizliliği ortadan kalkmış oldu. Başsavcılık makamınca iddianamede, canavarca hisle ve eziyet çektirerek Cemal Metin Avcı'nın bu cinayeti işlediği, kasten nitelikli öldürme fiilinin sabit olduğundan 'ağırlaştırılmış müebbet hapis' istemiyle dava açılmış. Diğer şüpheli Mertcan Avcı hakkında da suç delillerini gizlemek, yok etmek ve değiştirmek suçundan 5 yıla kadar hapis istemli bir dava açılmış. Duruşma günü 9 Kasım'da saat 10.30'da olacak."

Aile avukatı Epezdömer, kararla ilgili itiraz haklarını kullandıklarını ve kararın hukuki dayanaktan yoksun olduğunu düşündüklerini belirtti. Cemal Metin Avcı’nın annesi, babası ve akrabasının suç delillerini gizlemek ve değiştirmek adına eylemlerde bulunduklarının anlaşıldığı, dolayısıyla haklarında kamu adına kovuşturmanın devamı için itiraz ettiklerini aktardı. Avukat “ iddiamız bu Pınar Gültekin cinayetinin asla tek başına işlenemeyeceği yönündedir” diye ekledi ve “Bize göre, şüphelilerin kullandığı sabit olan araçların orada aynı saatte görülmesi hayatın olağan akışına, mantık, fizik kuralların aykırıdır. Karara bu yönüyle itiraz ettik.” Açıklamasında bulundu.