Pompalı tüfekle kocasını öldürdü

Pompalı tüfekle kocasını öldürdü

Duyanların dehşet içinde kaldığı olay, Adana’da meydana geldi. Kendisini darp ettiğini öne sürdüğü kocasını pompalı av tüfeği ile vurarak öldüren kadın, olay sonrasında “ben onu öldürmemiş olsaydım, o beni öldürecekti,” şeklinde konuştuğu iddia edildi.

Kocasını Pompalı Tüfekle Vurarak Öldürdü

Olay dün gece 03.30 sularında Adana’da meydana geldi. Adana’nın Seyhan İlçesi Gökçeler Mahallesi 1002 Sokak’ta ikamet etmekte bulunan Özbek çifti arasında bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. Çocukları bulunan karı koca arasında tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü ve öne sürülen iddiaya göre darp edilen Fikriye Özbek, çocuklarının da evde bulundukları bir sırada kocasına ait pompalı av tüfeğini alarak kocası Hakan Özbek’e rastgele ateş açtı. Hakan Özbek ise eşinin açtığı ateş sonucunda göğsüne isabet eden saçmalar ile yere yığıldı. Silah sesleri yüzünden çiftin çocuğu ve komşuları da kısa sürede uyanarak olay yerine geldiler.

Ben Öldürmeseydim, O Beni Vuracaktı

Olay sonrasında yakınlarına ulaşarak onlara haber veren Fikriye Özbek’in yaşanan olay sonrasında durumu anlatarak polise teslim olmak istediği belirlendi. Yapılan ihbar sonrasında olay yerine hemen sevk edilen sağlık ve polis ekiplerinin yaptıkları ilk incelemede Hakan Özbek’in yaşamını kaybettiği anlaşıldı. Polise olay yerinde teslim olan Fikriye Özbek’in ise yakınlarına “ben öldürmeseydim, o beni vuracaktı” dediği de öne sürüldü. Hemen gözaltına alınan genç kadının ifadesinde ise eşini öldürmek amacıyla ateş etmediğini, rastgele ateş açtığını ancak isabet eden saçmalar yüzünden yaşamını kaybettiğini söylediği öğrenildi.

Olayın ardından ekipler tarafından delil elde etmek amacıyla yapılan çalışmalar sonlandırılırken, olay yerinde yaşamını kaybeden Hakan Özbek’in cesedinin otopsi yapılması amacıyla Adana Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldığı öğrenildi. Olayla ilgili polis tarafından soruşturma devam ediyor.