Rahmi Koç koronavirüse yakalandı

Rahmi Koç koronavirüse yakalandı

Ünlü iş insanı Rahmi Koç’un koronavirüse yakalandığı öğrenildi. Koç, Amerikan Hastanesi’nde gözetim altında tutuluyor.

Yaz Daveti Sırasında Virüse Yakalandı

Koç Holding Şeref Başkanı olan Rahmi Koç, geleneksel olarak her yıl Bodrum’da verdiği yaz davetini bu yıl da gerçekleştirdi. 9 Ekim’de 90 yaşına girmiş olan Koç, parti, sonrasında üst solunum yolu enfeksiyonu belirtileri dahilinde hastaneye gitti. Burada yapılan koronavirüs testi sonrasında ise Koç’un sonucu pozitif çıktı. Koç yapılan tespit ardından ise Amerikan Hastanesi’nde gözetim altına alındı.

Hastane tarafından ise Koç’un durumuyla ilgili olarak açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada “Koç Holding Şeref Başkanı Sayın Rahmi Koç 16 Ekim 2020 tarihinde hafif üst solunum yolu enfeksiyonu şikayeti ile Amerikan Hastanesi’ne başvuru yapmıştır. Yapılan tetkik sonucunda ise koronavirüs testi pozitif çıkmıştır. Şimdilik kendisinin sağlık durumu iyi olup hastanemizde tedbir amaçlı kontrol altında tutulmaktadır,” denildi. Aynı zamanda Koç’un Bodrum’da verdiği partiye davet ettiği kimselerden koronavirüs testi yaptırmalarını istediğini, test yaptırmayanların da pariteye kabul edilmeyeceğini istediği basına yansımıştı.

 

Rahmi Koç Kimdir?

Rahmi Koç, 1930 yılında dünyaya gelmiştir. Harp Akademilerinde yedek subay olarak askerlik yaptıktan sonra 1958 yılında Otokoç firmasında görev alarak Koç Holding’de görev almaya başlamıştır. 1960 yılında ise Ankara’daki Koç Topluluğu temsilcisi olarak görev almaya başlamıştır. 1964 yılında ise bir yıl önce kurulmuş Koç Holding’in Ankara’dan İstanbul’a taşınması ile birlikte Koç, genel koordinatör olarak holdingin başına geçmiş ve İstanbul’a taşınmıştır.

1970 yılında İcra Komitesi Başkanı olmuş ve 1975 yılında da İdare Meclis Başkan yardımcılığına başlamıştır. 1980 yılında ise Koç Holding İdare Komitesi Başkanı olmuştur. 2003 yılında ise emekli olmuştur.