Şişli'de Moğolistanlı bir kadına işkence edildiği öne sürüldü

Şişli'de Moğolistanlı bir kadına işkence edildiği öne sürüldü

İstanbul Şişli’de bir apartmanda kalan Moğolistan uyruklu kadının beraber yaşadığı aynı ülke vatandaşı olan kişi tarafından yaklaşık 1 aydır işkenceye maruz kaldığı iddia edildi.

Kadın Pencereden Yardım İstedi
İstanbul Şişli’de dün gerçekleşen olayda bir kadının 1 aydır işkenceye maruz kaldığı öne sürüldü. Şişli, Feriköy Emek Sokak’ta bir binada meydana gelen olay, iki kişinin yaralı olarak kurtarılması ile sonuçlandı. 43 yaşında olan Battulga Odgerel isimli Moğolistan uyruklu kadın, pencereye çıkarak yardım çağrısında bulundu. Kadının sesini ve yardım çağrısını duyan sokak sakinleri ise polise haber verdiler. Olay yerine hemen gelen güvenlik güçlerini pencereden gören Battulga Odgerel, evinin anahtarını pencereden dışarıya attı. İçeriye giriş yapan polisler, vücudunun muhtelif bölgelerinde kesikler bulunan ve bazı yaraların da kabuk bağladığı yaralı haldeki kadın ile, kadının bir odaya kilitlemiş olduğu bileği kesik halde 45 yaşındaki Sambuu K.’yi binadan çıkardılar. Bu yüzden haber verilerek olay yerine gelen 112 Acil Müdahale ekibi Moğolistan vatandaşı olan iki yaralıyı ambulans ile Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü.

 

1 Aydır İşkenceye Maruz Kalıyordu
Olay ile ilgili olarak başlatılan araştırma neticesinde ise Battulga Odgerel’in bir ayı bulan süredir bu yana Sambuu K.’nin zaman zaman bıçakla olmak üzere şiddetine maruz kaldığını, son olarak da kadını darp ettikten sonra yere yatırıp sol bileğini kestiğini, daha sonra ise kendisinin de iki bileğini kestiği anlaşıldı. Kan kaybeden kadının, adamı bulunduğu odaya kilitleyerek daha sonra pencereye çıkıp çevredekilerden yardım istediği iddia edildi. Polis soruşturmaya çok yönlü şekilde devam ediyor.