Süleyman Soylu: Kiralık Ev Bulmak Mümkün Değil

Süleyman Soylu: Kiralık Ev Bulmak Mümkün Değil

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, emniyet ve jandarma lojmanları hakkında daha fazla adım atılması gerektiğini belirterek, “bazı yerler var ki kiralık ev bulmak mümkün değil. Hadi bakalım, bir polis gitsin de Bodrum’da kiralık ev bulabilsin,” dedi.

“Hakkımızı Dile Getiriyoruz”
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara Kızılcahamam ilçesinde bir otelde düzenlenen İnşaat Emlak Birimleri Eğitim ve Koordinasyon Toplantısı’na katılım sağladı. Toplantıda aynı zamanda bakan yardımcısı Muhterem İnce ve Tayyip Sabri Erdil, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Ankara Vakisi Vasip Şahin, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanı Mehmet Güllüoğlu da hazır bulundu. Program çerçevesinde kürsüye çıkan Soylu, Türkiye’nin 2000’li yılların başından itibaren kademeli olarak büyük değişim ve dönüşüm geçirdiğini açıkladı ve “bu ülke 20’nci yüzyılın sonuna kadar geleceğin değil, salt günün ve ayakta kalmanın mücadelesi içindeydi. Kısa vadeli hesapların ülkesiydik. Ama bugün 2023, 2053 ve 2071 gibi hedeflerimiz var ve bunlara yönelik adımlar atabiliyoruz. Zihnimizden geçen, haritasını bile çizmekten sakındığımız, acaba konuşursak ne olur dediğimiz tüm meseleler bugün hakkımız ve insanlık hakkı olarak tüm dünyanın önünde dile getirebiliyoruz,” dedi.

 

“Bazı Yerlerde Kiralık Ev Yok”
Soylu konuşmasına şöyle devam etti; “hem jandarma hem emniyet hem de sahil güvenlik açısından ekonomik anlamda iyi bir alışveriş gerçekleştirdik. Karşılıklı iyi sonuçlar elde ettik ama yetmez. Özellikle Doğu ve Güneydoğu’da lojmanlar konusunda çok daha fazla adım atmamız gerekiyor. Buna ihtiyacımız var. Küçük de olsa oraya giden 4 – 5 yıl görev yapacaklara hem güvenli hem emin hem de aileleri ile birlikte olacakları yerlere ihtiyaç var. Bazı yerler var, kiralık ev bulabilmek mümkün değil, Hadi gitsin de bir polis, Bodrum’da kiralık ev bulsun bakalım,” ifadelerini kullandı.