Suriyeli genci öldüren katil zanlısı Bursa'da yakalandı

Suriyeli genci öldüren katil zanlısı Bursa'da yakalandı

Suriye uyruklu Ahmet Aaraj’ı gasp ederek öldüren katil zanlısı Bursa’da güvenlik güçleri tarafından yakalandı. Ayrıca olaya dair güvenlik görüntüleri de ortaya çıktı.

Sokak Ortasında Cinayet
Yaşanan olay, 20 Eylül Pazar günü İstanbul Sultanbeyli Mehmet Akif Mahallesi Ziya Ülhak Caddesi’nde saat 20.00 sıralarında meydana geldi. Olayla ilgili iddiaya göre telefon alım satımı yapan 22 yaşındaki Suriye uyruklu Ahmet Aaraj telefon sattığı kişi tarafından öldürüldü. Lokanta dönüşünde telefonu sattığı kişinin yoldan gelerek bıçakla yaraladığı Aaraj, olay yerinde yaşamını kaybetti.

 

Polis ise olayla ilgili geniş bir araştırma başlattı. Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri bölge ve civardaki kameraları incelemeye aldılar. Şüphelinin kimliğinin tespit edilmesinin ardından ekipler katil zanlısının yine Suriye uyruklu olan 18 yaşındaki Yusuf A. olduğunu belirlediler. Yusuf A. ise 22 Eylül Salı günü Bursa’da ele geçirildi. Yakalanan şüphelinin evinde yapılan incelemede cinayet olayında kullandığı bıçak da ele geçirildi. Ayrıca polisin soruşturmasında şüphelinin, Ahmet Aaraj’dan yaklaşık olarak 800 TL değerinde cep telefonu aldığı ancak telefonun bozuk çıkması üzerine aralarında anlaşmazlık yaşandığı öğrenildi.

 

Olay Kameralara Yansıdı
Yusuf A.’nın bozuk çıkan telefon yüzünden cinayet işlemesi üzerine ise şubede işlemleri tamamlanan zanlı, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı ve cezaevine gönderildi. Diğer yandan olayla ilgili güvenlik kamerası kayıtları da ortaya çıktı. Görüntülerde katil zanlısının Ahmet Aaraj’ın arkasında yürüdüğü ve sokakta bulunan aracın arkasına saklanması, daha sonra da Aaraj’ı bıçakladığı görülüyor. Aaraj ise göğsünü tutarak koşar adım olay yerinden uzaklaşmak istiyor ancak az ileride yere yıkılıyor